Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-05-04 | Ostatnia aktualizacja: 2011-05-04
Nagrody PIAP dla Młodych Innowacyjnych

Nagrody PIAP dla Młodych Innowacyjnych
Nagrody za najlepszą pracę doktorską, w wysokości 3750 złotych każda, otrzymali: Jerzy Baranowski z Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) za pracę ‘Odtwarzanie stanu systemów dynamicznych z dyskretnych danych pomiarowych’, a także Tomasz Winiarski z Politechniki Warszawskiej (PW) za pracę o kontrolowaniu sił w zrobotyzowanych manipulatorach ‘Specification and implementation of force control tasks for robot manipulators’.
Natomiast nagrody za najlepszą pracę magisterską oraz inżynierską, w wysokości 2250 złotych każda, otrzymali: Bartosz Gwizdała z Politechniki Gdańskiej (PG), za pracę ‘Trójwymiarowy skaner laserowy zrealizowany za pomocą robota przemysłowego KAWASAKI’, a także Jakub Hajkuś z Politechniki Krakowskiej (PK), za pracę ‘Gąsienicowy robot inspekcyjny R-bot wykorzystujący system wizji 3D’.
Wśród wyróżnionych znaleźli się: Adam Nowicki z Politechniki Gdańskiej (PG) za pracę ‘Detekcja i lokalizacja uszkodzeń przy użyciu metody Kernel PCA w aplikacji do systemów dystrybucji wody pitnej’, Sebastian Fifański z Politechniki Warszawskiej (PW) za pracę ‘Diagnostyka przecieków w systemach pneumatycznych z jednym elementem wykonawczym’, Dominika Falkiewicz z Politechniki Krakowskiej (PK) za pracę ‘Modelowanie rozmyte z użyciem heurystycznych algorytmów rojowych’, a także Janusz Dereżyński z Politechniki Poznańskiej (PP) za pracę ‘System do pomiaru odchyłek wymiaru i okrągłości tulei cylindrowych’. Nagrodami za wyróżnienia były roczne prenumeraty miesięcznika PAR oraz kwartalnika JAMRIS.
W sumie do konkursu zakwalifikowały się 52 prace, w tym 7 doktorskich. Jury podkreślało bardzo wysoki poziom konkursu. Wśród kryteriów decydujących o przyznaniu nagród znalazły się opinie członków jury na temat: walorów teoretycznych, zrealizowanych wdrożeń oraz praktycznych zastosowań wyników prac konkursowych.
„Już trzeci raz poprzez konkurs Młodzi Innowacyjni PIAP docenia talent, pracę i pomysłowość najlepszych absolwentów uczelni wyższych.” – stwierdził Stanisław Kaczanowski, zastępca dyrektora PIAP ds. badawczo-rozwojowych.
Przez pierwsze dwa lata konkurs był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w tym roku PIAP wsparły dwie firmy: Farnell oraz BPH.
„Bank BPH zawsze wspierał innowacyjne projekty, szczególnie jeżeli prowadzone są one przez zdolnych i przedsiębiorczych ludzi. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć konkurs, który pomaga młodym i ambitnym absolwentom w realizacji ich zawodowych pomysłów .” – stwierdził Artur Cichemski, Dyrektor Centrum Korporacyjnego Warszawa 1 w Banku BPH.
„Sponsorowanie konkursu Młodzi Innowacyjni jest dla Farnell doskonałą okazją do zapewnienia wsparcia młodym inżynierom, których rozwój jest niezwykle ważny dla całej branży elektronicznej w Polsce. Posiadanie dobrze wyszkolonej kadry inżynierskiej zapewnia dalszy rozwój technologii oraz ułatwia wprowadzanie nowych, innowacyjnych rozwiązań do użytku. Bliska współpraca z uczelniami wyższymi oraz instytucjami państwowymi takimi jak PIAP, jest jednym z elementów globalnej strategii Farnell i pozwala nam na nawiązanie kontaktu z projektantami elektroniki oraz inżynierami zajmującymi się automatyką, zanim zaczną pracę w zawodzie. Dzięki temu poznajemy potrzeby nowego pokolenia inżynierów i jesteśmy w stanie dostosować do nich naszą ofertę.” – stwierdziła Aneta Grabowska, Dyrektor Regionalny Farnell na Polskę i Kraje Bałtyckie.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- PIAP

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kiedy warto wdrożyć innowacje technologiczne do przemysłu?
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu robotyka była głównie zarezerwowana dla dużych zakładów przemysłowych, przede wszystkim z branży automotive. Dziś...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-