Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-05-18   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-18

Najcieńszy wyświetlacz holograficzny

Najcieńszy wyświetlacz holograficzny
Najcieńszy wyświetlacz holograficzny

Badacze z Uniwersytetu RMIT w Melbourne oraz Pekińskiego Instytutu Technologii opracowali najcieńszy wyświetlacz holograficzny na świecie. Technologia ma szansę wprowadzić holografię pod strzechy. Dotychczas opracowane urządzenia tego typu odstraszają bowiem rynek konsumencki swoimi rozmiarami.

Nanohologram opracowany przez naukowców jest łatwy w produkcji i pozwala na generowanie obrazu bez specjalnych gogli. Wyświetlacz opracowany w jego ramach przez australijsko-chiński zespół jest ponadto 1000-krotnie cieńszy niż ludzki włos.

Konwencjonalne hologramy opierają zasadę swojego działania o modulację fazy światła, czego efektem jest wrażenie trójwymiarowości. Wymaga to jednak od nich osiągnięcia konkretnej długości fali światła przy przejściu pomiędzy fazami.

To ograniczenie udało się pokonać dzięki wykorzystaniu izolatora topologicznego, którego współczynnik załamania światła jest niski na powierzchni, ale bardzo wysoki w całym materiale. Dzięki temu zwiększa przejście fazowe w obrazie, tworząc wnękę rezonansową.

W kolejnym etapie prac naukowcy skupią się nad utworzeniem sztywnej warstwy, którą będzie można nałożyć na wyświetlacz LCD, umożliwiając w ten sposób prostą prezentację hologramów. Do tego celu badacze będą musieli jednak zredukować rozmiar pikseli w swoim urządzeniu aż 10-krotnie.

(rr)

Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
Źródło:
kopalniawiedzy

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe