Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-12-29   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-12-29
Największy na świecie robot to pociąg
fot. pixabay
fot. pixabay

Korporacja górnicza Rio Tinto twierdzi, że autonomiczny system kolejowy AutoHaul, który rozwijany był w odległym australijskim regionie Pilbara od kilku lat, jest już gotowy do pracy. Firma określa swój system mianem najwiękego na świecie robota. 

- To była niezwykle trudna droga do zautomatyzowania sieci kolejowej o tej wielkości i skali w miejscu, takim jak Pilbara - powiedział dyrektor zarządzający Rio Tinto, Ivan Vella - Jednak osiągnięte podczas testów wyniki wskazują na znaczny potencjał rozwiązania w zakresie poprawy produktywności i zapewnienia elastyczności i ograniczenia wąskich gardeł.

Pociąg do przewożenia rudy to tylko część ambitnego projektu automatyzacji z udziałem robotyki i pojazdów autonomicznych, który Rio Tinto chce wprowadzić w najbliższym czasie. Firma przeprowadziła pierwszy test pociągu bez maszynisty na pokładzie w tym roku. Teraz pojazd ma na koncie już milion przejechanych kilometrów.

W odpowiedzi na obawy ze strony związków zawodowych, Rio Tinto obiecał, że autonomiczny system kolejowy nie wyeliminuje żadnych istniejących miejsc pracy w nadchodzącym roku. Trudno jest jednak wyobrazić sobie, że projekt nie ograniczy zatrudnienia ludzi w perspektywie długoterminowej.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
futurism

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :