Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2009-06-15 | Ostatnia aktualizacja: 2009-06-15
Niedrogie radary samochodowe na nowych częstotliwościach

Niedrogie radary samochodowe na nowych częstotliwościach
Trzyletni projekt ‘Radar na Chipie do Samochodów’ (RoCC) dysponuje budżetem w wysokości 17 milionów euro, a do tego otrzymał od niemieckiego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych (BMBF) grant na kolejne 8,3 miliona euro.
W ramach projektu RoCC, pięć firm pracować będzie nad skonstruowaniem samochodowych systemów czujników radarowych działających na częstotliwościach od 76 gigaherców do 81 gigaherców. Będą to zarówno urządzenia dalekiego zasięgu działające z odległości nawet 250 metrów, jak i bliskiego zasięgu, działające z odległości 5 centymetrów do 20 centymetrów.
Wcześniejszy projekt ‘Kokon’ doprowadził do skonstruowania przez Infineon pierwszej rodziny chipów radarowych z krzemogermanu (SiGe) działającej na częstotliwości 77 gigaherców. Również w ramach tego projektu Bosch skonstruował pierwszy na świecie samochodowy system radarowy działający na częstotliwości 77 gigaherców, który jest wykorzystywany w rozwiązaniach Infineon.
Continental zaprezentował również bazujący na krzemogermanowym chipie Infineon system radarowy bliskiego zasięgu, działający na częstotliwości 79 gigaherców.
Dzisiejsze samochodowe systemy radarowe bliskiego zasięgu wykorzystują technologię szerokopasmową na częstotliwości 24 gigaherców. Korzystanie z tej częstotliwości jest jednakże dozwolone w Europie tylko do 2013 roku.
Celem projektu RoCC jest skonstruowanie urządzeń działających na częstotliwości 79 gigaherców i połączenie ich w działające systemy przy zachowaniu ich kosztu na poziomie nie przekraczającym kosztów dzisiejszych rozwiązań wykorzystujących pasmo 24 gigaherców.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- The Engineer

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Nowe podejście do mechatroniki: projektowanie robotów liniowych w rekordowo...
Roboty kartezjańskie do zadań w obszarze przenoszenia mają wiele zalet. Ich maksymalna sztywność, precyzja i dokładność sprawiają, że mają w tym...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-