Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-11-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-11-06
Nietypowe zastosowanie humanoidów
fot. pixabay
fot. pixabay

Rosyjski startup rozpoczął sprzedaż autonomicznych robotów, których wizerunek może przedstawiać dowolną osobę na świecie zgodnie z życzeniem klienta.

- Teraz każdy będzie mógł zamówić robota o dowolnym wyglądzie - zarówno do użytku profesjonalnego, jak i osobistego. W ten sposób otwieramy ogromny rynek usług, edukacji i rozrywki - powiedział w oświadczeniu Aleksiej Iuzhakov, prezes zarządu Promobot - firmy stojącej za projektem.

Zasilany akumulatorowo Robo-C wyposażono w szyję i tułów. Każdy z elementów posiada trzy stopnie swobody, natomiast twarz robota to już 18 ruchomych części, których wzajemne położenie pozwala na wykonanie 600 gestów mimicznych. Pracą humanoida zawiaduje sztuczna inteligencja, która umożliwia sprawną komunikację z właścicielem.

Promobot twierdzi, że jej konstrukcja jest w stanie zlikwidować barierę stojącą na drodze interakcji człowiek-maszyna, jaką niewątpliwie jest fizyczna reprezentacja tej drugiej. Ma również szansę zastąpić przy tym pewną grupę pracowników, np. w urzędach pocztowych, bankach oraz instytucjach miejskich.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
nypost
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :