Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-04-19 | Ostatnia aktualizacja: 2007-04-19
Nowe mikro-czujniki z Southampton

Nowe mikro-czujniki z Southampton
Profesor Hywel Morgan i dr Matt Mowlem z kolegami otrzymali na ten cel grant o wartości 1,75 miliona dolarów od Engineering and Physical Science Research Council (EPSRC), oraz Natura Environment Research Council (NERC), który ma im umożliwić kontynuowanie pracy.
Celem jest skonstruowanie mikro-czujników technologii ‘laboratorium-na-chipie’ (LOAC) zdolnych do pracy w wyjątkowo trudnych warunkach, bez drogich, nieporęcznych i prądożernych systemów wspierających.
Według profesora Morgana, badanie środowiska morskiego dotarło do punktu, w którym dalsze jego poznanie będzie możliwe tylko i wyłącznie przy użyciu nowej technologii czujników.
Badania będą prowadzone dwutorowo. Z jednej strony celem będzie skonstruowanie chemicznego i biochemicznego analizatora w technologii ‘laboratorium-na-chipie’, który umożliwi wykrywanie nawet minimalnych ilości składników pokarmowych i zanieczyszczeń w oceanie. Drugim celem będzie budowa mikro-chipów do identyfikacji fitoplanktonu w oceanie.
Według uniwersytetu, kolejne cztery lata badań nad czujnikami biogeochemicznymi pozwolą skonstruować platformę, która posłuży nie tylko naukowcom badającym morskie ekosystemy, ale i przemysłowi związanemu z morzem.
„Wierzymy, że takie skoordynowane badania nad mikro-urządzeniami służącymi do badania mórz, będą pierwszymi w świecie,” – powiedział Morgan.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- The Enginner

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Dane od rzeczy? Kilka słów o IoT
Dzięki świadomości wykorzystania potencjału innowacyjnych technologii mamy obecnie do czynienia ze swoistym napędzaniem cyfrowej transformacji i...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-