Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-04-03 | Ostatnia aktualizacja: 2007-04-03
Nowe nanoelektrody sondują mikroskopijne środowiska

Nowe nanoelektrody sondują mikroskopijne środowiska
„Pojedyncza, oparta na nanorurce, sonda może być użyta do elektrochemicznej i biochemicznej analizy,” – powiedział Min-Feng Yu z Beckman Institute na University of Illinois. „Pozycja nanoelektrod może być kontrolowana w sposób bardzo precyzyjny.”
By wyprodukować nanoelektrody, Yu wraz ze swoimi studentami: Kyungsuk Yum, Jie Hu i Han Na Cho, przyłączali silne sztywne nanorurki z azotku boru do zdecydowanie większych, przewodzących sond. Nanorurka tworzy izolujący rdzeń nanoelektrody.
Następnie naukowcy pokryli nanorurkę powłoką złota o grubości 10-50 nanometrów. Ta powłoka natomiast została pokryta izolującą warstwą polimerów o grubości 10 nanometrów. Wreszcie naukowcy użyli skupionej wiązki jonów i odcięli końce nanorurki eksponując przewodzący pierścień złota umieszczony pomiędzy izolującymi: rdzeniem i zewnętrznym pierścieniem polimerowym.
Proces ten pozwala uzyskiwać nanoelektrody o średnicy 100 nanometrów i długości 30 mikronów. Ponieważ nanorurka jest przyłączona do większej sondy, naukowcy mogą manipulować nanorurką jak igłą.
Naukowcy zaprezentowali, że ich nanoeletroda może sondować środowisko chemiczne wewnątrz kropli o średnicy 10 mikronów.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Eurekalert

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Wirówka laboratoryjna - na co zwrócić uwagę podczas jej kupna?
Wirówka laboratoryjna jest to urządzanie, które służy do rozdzielania w laboratoriach wielu różnych substancji. Zawiesiny i emulsje udaje...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-