Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-11-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-11-25
Nowy karbowany wąż PTFE firmy Parker nie podlega ograniczeniom, które dotyczą węży innych typów
parkinfpras1
parkinfpras1

Firma Parker Hannifin, wprowadza na rynek wykonany z PTFE karbowany wąż 2030T-V70CON, dostarczany przez Polimer Hose Division Europe. Ten zaawansowany nowy produkt idealnie nadaje się do szerokiej gamy wymagających zastosowań, w których występują na przykład agresywne media, wysokie ciśnienie, naprężenia mechaniczne, wysoka temperatura, czynniki korozyjne czy promieniowanie UV. Inne typy węży dochodzą do granic swoich możliwości i często zawodzą wobec takich trudnych warunków.

Nowy typ węża PTFE firmy Parker ma wiele korzystnych cech głównie dzięki połączeniu zaawansowanej konstrukcji i zoptymalizowanych materiałów. W rezultacie powstało rozwiązanie zdolne sprostać nawet najtrudniejszym warunkom pracy węży w zastosowaniach obejmujących maszyny przemysłowe, takie jak wtryskarki i prasy do opon, a także pojazdy transportowe, samojezdne maszyny terenowe, silniki oraz systemy przesyłu i obsługi płynów.

W pełni kwalifikowany wąż 2030T-V70CON jest odporny na temperatury od -70°C do +230°C, przez co nadaje się do rozmaitych ekstremalnych zastosowań. Ponadto nowy karbowany wąż PTFE charakteryzuje się doskonałą odpornością chemiczną, dzięki czemu sprawdzi się w licznych trudnych rolach związanych z agresywnymi mediami.

Wziąwszy powyższe pod uwagę, konstrukcja węża 2030T-V70CON firmy Parker oferuje parametry zapewniające niezawodną pracę w przypadku szerokiej gamy mediów. Nowy karbowany wąż PTFE jest odpowiedni do stosowania z chemikaliami i gazami, a także olejami hydraulicznymi, wodą, powietrzem i parą.

Spośród kolejnych zalet można wymienić zbrojenie w postaci oplotu ze stali nierdzewnej (gatunku 304), co oznacza brak korozji w mokrym lub wilgotnym środowisku, natomiast mały promień gięcia ułatwia instalację i sprawia, że wąż nie ulegnie załamaniu w ciasnych przestrzeniach.

Na koniec należy wspomnieć, że proces montażu węża jest łatwy i bezpieczny dzięki jednoczęściowej złączce zaciskanej na całej długości tulei.

Nowy karbowany wąż PTFE 2030T-V70CON dostarczany przez Polymer Hose Division Europe firmy Parker jest dostępny w ośmiu średnicach wewnętrznych — od 6 mm (0,25 cala) do 32,5 mm (1,25 cala).

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://ph.parker.com/pl/pl/convoluted-ptfe-hose-2030t-v70con

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia branży

Dodał:
Parker Hannifin Sales CEE
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także