Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2022-05-11  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-05-11
Nowy sposób na odzyskaną energię
fot. pixabay
fot. pixabay

Amerykański producent silników i układów sterowania, firma Teknic otrzymała amerykański patent na metodę rozpraszania odzyskanej energii pochodzącej z obciążeń mechanicznych podłączonych do serwosilników w trakcie ich hamowania.

VRS (Vector Regen Shunt) upraszcza serwonapędy, eliminując potrzebę stosowania zewnętrznych obwodów regeneracyjnych i boczników, zmniejszając w ten sposób koszty, wymagania przestrzenne, okablowanie oraz złożoność systemu.

Silniki często wykonują operacje hamowania, w których energia kinetyczna jest przenoszona z obciążenia na konstrukcję. Ta może zostać przechwycona i wykorzystana do innego celu, będąc zwracaną do obwodów falownika silnika i przekazywaną na DC link w obwodzie napędowym.

W zastosowaniach zasilanych prądem przemiennym odzyskana energia jest zazwyczaj zwracana do baterii kondensatorów. Jednak kondensatory posiadają ograniczenia w zakresie magazynowania energii, więc projektanci maszyn muszą albo zmniejszyć ilość wytwarzanej energii kinetycznej, albo pozbyć się nadmiaru odzyskanej energii w inny sposób. Tradycyjnie najczęstszym sposobem radzenia sobie z tym problemem jest skierowanie jej na obciążenie rezystancyjne i przekształcenie w ciepło, zwiększa to jednak złożoność systemu oraz koszty instalacji.

Funkcja VRS firmy Teknic rozprasza odzyskaną energię za pomocą uzwojeń. W wielu aplikacjach pozwoli to na wykorzystanie serwomotoru bez żadnych zewnętrznych komponentów. Przedsiębiorstwo oferuje nową funkcję w zintegrowanych jednostkach ClearPath.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także