Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2022-06-22  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-06-22
Nowy standard danych dotyczących zużycia energii
Nowy standard danych dotyczących zużycia energii

Kluczowym celem sektorów inżynierii jest osiągnięcie produkcji neutralnej dla klimatu. Potrzeba wzmocniona jest przez inicjatywę UE „Europejski Zielony Ład" mającą uczynić Europę neutralną klimatycznie do 2050 roku. Aby osiągnąć te założenia, ważnym warunkiem wstępnym jest akwizycja danych dotyczących zużycia energii w produkcji.

ODVA, OPC Foundation, PI oraz VDMA utworzyły w maju grupę Power Consumption Management. W jej ramach opracowywany jest standard interfejsu OPC UA dla danych dotyczących zużycia energii.

Cztery organizacje wspólnie pracują nad harmonizacją i standaryzacją informacji o zużyciu energii na hali produkcyjnej, co jest kluczowym elementem wspierającym cel globalnej produkcji neutralnej dla klimatu we wszystkich sektorach przemysłu. Działanie opiera się w szczególności na istniejących standardach organizacji, ale także na innych standardach OPC Foundation, VDMA i badaniach zewnętrznych. W połączeniu z różnymi przypadkami użycia OPC UA for Machinery, takimi jak monitorowanie stanu lub zarządzanie zadaniami, możliwe będzie obliczenie śladu węglowego produktu i produkcji.

Wyniki prac grupy roboczej zostaną opublikowane jako nowa specyfikacja OPC UA. Przyszłe wersje OPC UA for Machinery będą wykorzystywać uzyskane wyniki prac, zapewniając to, że informacje o energii ze wszystkich maszyn i komponentów na hali produkcyjnej będą mogły być dostarczane w znormalizowany sposób jako część GBL (Global Production Language) opracowywanego w ramach VDMA.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
arcweb
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także