Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2010-10-28  |  Ostatnia aktualizacja: 2010-10-28
Nowy system ostrzegania przed mgłą
Nowy system ostrzegania przed mgłą
Nowy system ostrzegania przed mgłą
Inżynierowie z fińskiego VTT Technical Research Centre pracują nad skonstruowaniem nowego typu systemu ostrzegania o mgle dla regionu Wenecji.

System bazuje na danych pochodzących z naziemnych czujników widzialności, a także danych satelitarnych. Powstaje szczególnie z myślą o zawodowych kierowcach, firmach transportowych oraz odpowiednich władzach po to, by zapewnić niezawodny system ostrzegania, który pomoże zmniejszyć liczbę powodowanych mgłą wypadków oraz obniżyć wynikające z niej straty.

Mgła we włoskim Po Valley jest zjawiskiem nader częstym i na co dzień bardzo utrudnia ruch drogowy. Nowy system ostrzegania przed mgłą w przyszłości działać ma na większą skalę. Jego unikalności polega na jego regionalności oraz zintegrowaniu z systemami monitorowania i współpracy zarówno z czujnikami naziemnymi, jak i satelitami. Jak dotąd, w regionie Wenecji zainstalowane zostało dziesięć takich czujników widzialności.

Według analiz przeprowadzonych przez jego twórców, koszt całego systemu zwróci się w przeciągu dziesięciu lat aż dziesięciokrotnie.

Pierwsze próby pokazują, że system sprawuje się dobrze, charakteryzuje się bardzo krótkimi przerwami w pracy i naprawdę funkcjonuje w czasie rzeczywistym. Zainteresowanie nowym rozwiązaniem wykazały władze Wenecji.

System ostrzegania przed mgłą, który obsługiwany jest przez regionalne służby meteorologiczne ARPAV, realizowany jest w ramach projektu ROADIDEA, unijnej inicjatywy mającej na celu wprowadzenie ‘radykalnych’ innowacji w europejskim systemie transportu.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
The Engineer
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :