Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-09-28   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-09-28
Osiem milionów złotych na projekty zagraniczne
fot. pixabay
fot. pixabay

Jeszcze do końca września można składać wnioski o udział w konkursie „Umiędzynarodowienie Krajowych Klastrów Kluczowych". W jego ramach Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przekaże do ośmiu milionów złotych na realizację projektów poza granicami Polski przez przedsiębiorstwa, instytuty badawcze lub organizacje pozarządowe.

Przedstawiciele PARP podkreślają, że polski biznes i nauka wykazują coraz większe zainteresowanie rynkami zagranicznymi, jednak ograniczenia związane z brakiem środków lub wiedzy blokują ich możliwości działania. Program ma szansę pozytywnie wpłynąć na poprawę rozpoznawalności klastrów w kontekście międzynarodowym oraz rozwój technologii i współpracy z partnerami spoza kraju. Przyspieszy także internacjonalizację przedsiębiorstw zrzeszonych w ramach KKK (Krajowych Klastrów Kluczowych).

Dofinansowanie można przeznaczyć na kompleksowe usługi mające na celu wprowadzenie na rynek zagraniczny produktów zaawansowanych technologicznie. Wsparcie oferowane w ramach konkursu będzie mogło wynosić maksymalnie 80% wartości projektu. Jego organizacja możliwa jest dzięki unijnemu Programowi Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
pap
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także