Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-10-01 | Ostatnia aktualizacja: 2007-10-01
Otwarto Centrum Technologii Automatyki Przemysłowej Misubishi Electric w Balicach

Otwarto Centrum Technologii Automatyki Przemysłowej Misubishi Electric w Balicach
Podkrakowskie Centrum Technologii Automatyki Przemysłowej to kolejne po Pradze tego typu przedsięwzięcie w Europie. Ośrodek ten dołączył do innych centrów europejskich w Anglii i Niemczech, jako cześć strategicznego planu Mitsubishi Electric, który zakłada poza obecnością na rynku zapewnienie najwyższego poziomu wsparcia technicznego i szkoleniowego. Polska gospodarka rozwija się bardzo szybko, co potwierdza wzrost w branży automatyki, która odgrywa niezwykle ważna rolę we wspieraniu dynamicznego rozwoju gospodarki Europy Środkowej oraz osiągnięciu i utrzymaniu przewagi konkurencyjnej w warunkach wymagającej ekonomii globalnej.
Najnowocześniejsze produkty, jak wieloosiowe roboty, systemy PLC, serwonapędy, które oferuje MPL Technology dla lokalnych partnerów, wspierane przez szkolenia i usługi nowego Centrum, są kluczem do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej. Pozwolą one firmom integratorskim pomóc w redukcji kosztów wytwarzania produktów i czasu ich wdrażania.
Jedną z najbardziej specyficznych elementów Centrum Technologii Automatyki Przemysłowej jest część wystawowo edukacyjna. Prezentowane są tutaj najnowocześniejsze produkty automatyki firmy Mitsubishi Electric w akcji np: technologia napędów linearnych, serwonapędy w układach motion control, światłowodowe sieci układów automatyki, redundantne systemy sterowania, kompaktowe i modułowe układy sterownia PLC, panele operatorskie, przetwornice częstotliwości, roboty i systemy CNC oraz inne nowości technologiczne.
Obecni na otwarciu Takashi Kawamura - Manager sprzedaży produktów Mitsubishi Electric na Europę Środkowo – Wschodnią, Andrzej Baryłko – Prezes MPL Technology i Mungo Keulemans – Wiceprezes MPL Technology zgodnie podkreślali konieczność inwestowania w automatykę przemysłową jako sposób na podwyższenie konkurencyjności polskich producentów wobec innych krajów, do których coraz częściej dociera zaawansowana technologia. Kraje te podobnie jak Polska kiedyś staja do walki o kapitał inwestorski i wobec rosnących kosztów pracy w Polsce są w stanie coraz skuteczniej konkurować z rodzimymi producentami.
Poruszony został także temat konkurowanie pomiędzy firmami z branży automatyki. Według przedstawicieli MPL Technology wygrywają na rynku te firmy, które poza dobrymi produktami zdołają skutecznie dostarczyć niezbędne zaplecze do ich optymalnego wykorzystania, a więc doradztwo, logistykę, szkolenia, serwis. Ważnym aspektem w działaniu firm z branży jest także przyciągnięcie i zatrzymanie właściwych ludzi którzy gromadzą w sobie wiedzę będące wartością dodaną do produktów, stanowiącą o wspomnianej wyżej konkurencyjności.
(pl)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- inf. własna

Galeria wiadomości
Kliknij wybrany obraz, aby go powiększyć
Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Falowniki - coraz większa konkurencja na krajowym rynku
Przemienniki częstotliwości produkcji Vacon z oferty Telko-Poland Falowniki są stosowane coraz powszechniej ze względu na rosnące...
-
-
-