
Nowy projekt naukowców z Uniwersytetu Północnej Arizony (NAU) ma szansę zmienić przyszłość dzięki robotycznemu egzoszkieletowi typu open source.
Obecnie opracowywanie tych złożonych systemów elektromechanicznych jest kosztowne i czasochłonne, co prawdopodobnie wstrzymuje wiele badań, zanim w ogóle na dobre się rozpoczną. Wkrótce może się to jednak zmienić - lata wysiłków badawczych profesora Zacha Lernera doprowadziły do powstania pierwszego kompleksowego egzoszkieletu typu open source. Pomoże to pokonać szereg przeszkód stojących przed potencjalnymi twórcami i badaczami tej technologii.
Wydajny egzoszkielet musi być pod względem biomechanicznym wygodny dla osoby, która go nosi, co oznacza, że jego opracowanie wymaga wielu prób, błędów i adaptacji do konkretnych przypadków użycia. Egzoszkielety posiadają również wiele ruchomych części, bazują na różnych technologiach i zależnościach systemowych, a ich opracowanie wymaga szerokiej wiedzy specjalistycznej w zakresie wielu dziedzin. System Lernera pomaga sprostać wszystkim tym wyzwaniom, ponieważ pozwala programistom wykorzystać lata wcześniejszej pracy poprzedników i kontynuować w miejscu, gdzie skończyli.
System OpenExo został opublikowany na łamach Science Robotics i zawiera kompleksowe instrukcje dotyczące budowy egzoszkieletu, w tym pliki projektowe, kod i przewodniki krok po kroku. Jest dostępny w bezpłatnej formie dla każdego.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- techxplore

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Nowe rozwiązania z zakresu napędów Buehler Motor
Poszukując odpowiedniego napędu dla konstruowanego urządzenia lub też nowego lepszego rozwiązania chcemy by było ono niezawodne, o bardzo dobrej...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-