Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-03-07  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-03-07
Parker Hannifin: nowy wypełniacz do szczelin zapewnia doskonałą przewodność cieplną i wydajność
THERM-A-GAP PAD 70TP
THERM-A-GAP PAD 70TP

Chomerics Division firmy Parker Hannifin, firmy Parker Hannifin Corporation,wprowadził na rynek THERM-A-GAP™ PAD 70TP, bardzo miękkie (o twardości 15 w skali Shore'a), ekstremalnie dopasowujące się, wysokowydajne szczeliwo termoprzewodzące, spełniające wymagania szerokiej gamy trudnych zastosowań przemysłowych.

THERM-A-GAP™ PAD 70TP to połączenie doskonałej przewodności cieplnej (7,0 W/m-K) z bardzo miękkim dopasowaniem, a także bardzo niskim poziomem odgazowania. Rezultatem jest efektywne termiczne połączenie między radiatorami a urządzeniami elektronicznymi ― nawet w przypadku nierównych powierzchni, szczelin powietrznych lub chropowatych tekstur.

THERM-A-GAP™ PAD 70TP zapewnia doskonałe parametry cieplne i długotrwałą stabilność w porównaniu z konwencjonalnymi szczeliwami termoprzewodzącymi — od urządzeń telekomunikacyjnych i płytek drukowanych po zastosowania w podwoziach, ulepszonych cieplnie obudowach typu BGA (ball grid array), zestawach i modułach pamięci, procesorach graficznych i procesorach oraz wielu urządzeniach przemysłowych.

Doskonałe właściwości cieplne szczeliwa THERM-A-GAP™ PAD 70TP, w tym impedancja cieplna 0,27°C-in/W (przy 10 psi i grubości 1 mm) oraz pojemność cieplna 0,72 J/g-K, będą korzystne nie tylko w wymienionych powyżej zastosowaniach.

Produkt ten zapewnia również imponujące właściwości izolacji elektrycznej, takie jak objętościowy opór właściwy 1013 omów-cm, a także niewielką siłę ugięcia i niski wyciek oleju. Ta ostatnia cecha jest szczególnie ważna, ponieważ minimalizuje powstawanie tłustych substancji na powierzchni radiatora lub podłoża podczas użytkowania.

Wycieki oleju z porównywalnych produktów na rynku mogą prowadzić do obniżenia wydajności elektrycznej ― zmniejszonej rezystancji powierzchniowej i napięcia przebicia.

Ponadto zanieczyszczenia i cząstki znajdujące się w otoczeniu mogą ulegać adsorpcji w oleju lub przywierać do niego, stwarzając zagrożenie dla wydajności i żywotności produktu.

Parker Chomerics produkuje szczeliwo THERM-A-GAP™ PAD 70TP na wymiar, co ułatwia nakładanie na wybrany element. Dostępna jest wersja z tkaniną nośną zapewniająca większą odporność na rozerwanie i łatwą obsługę. Nowe wypełniacze do szczelin zgodne z dyrektywą RoHS, odpowiednie do stosowania w szerokim zakresie temperatur roboczych od -55 do +200°C, są dostępne w standardowych grubościach od 0,76 do 5,0 mm.

Więcej informacji o THERM-A-GAP™ PAD 70TP 20 można znaleźć na stronie www.parker.com/chomerics.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia branży

Dodał:
Parker Hannifin Sales CEE
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także