Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-01-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-01-25
Parker Hannifin przyłącza się do Rady ds. Wodoru, aby przyspieszyć wdrażanie rozwiązań
Ilustracja nadesłana (przez rechters)
Ilustracja nadesłana (przez rechters)

Firma Parker Hannifin, przyłączyła się do Rady ds. Wodoru — globalnej inicjatywy, która pod przywództwem dyrektorów generalnych czołowych firm, scala wizje i długoterminowe ambicje wspierania przejścia na czystą energię z wykorzystaniem wodoru i tworzenia lepszej, stabilniejszej przyszłości.

Rada, założona w 2017 r. i obejmująca 13 organizacji założycielskich, szybko stała się globalną koalicją liczącą ponad 100 członków, w tym czołowe firmy z branży energetycznej, transportowej, przemysłowej i inwestycyjnej.

Firma Parker jako członek wspierający będzie współpracować z innymi firmami partnerskimi w celu realizacji misji Rady ds. Wodoru, czyli przyspieszenia inwestycji w rozwój i komercjalizację sektorów wodoru i ogniw paliwowych. Docelowo firmy te będą współpracować, aby zachęcić interesariuszy do uznania i wspierania wodoru jako kluczowego elementu przyszłego koszyka czystej energii.

„Ponieważ znaczenie szybkiego zwiększania dostępu do czystych i odnawialnych źródeł energii staje się coraz bardziej oczywiste, wodór będzie odgrywał kluczową rolę w krajobrazie energetycznym" — powiedział Tom Williams, prezes i dyrektor generalny firmy Parker. „Dołączenie do Rady ds. Wodoru stanowi szansę na przyspieszenie globalnej transformacji energetycznej i jest zgodne z naszym celem, jakim jest umożliwienie przełomowych odkryć inżynierii, które prowadzą do lepszego jutra".

Odzwierciedlając swoje zobowiązanie do tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości, firma Parker nadal strategicznie inwestuje w technologie mające wpływ na środowisko, takie jak elektryfikacja, a także w rozwój nowych produktów i systemów, które umożliwiają wytwarzanie, magazynowanie i wykorzystywanie energii ze źródeł odnawialnych, w tym wodoru.

W wielu zastosowaniach przemysłowych i mobilnych oraz w lotnictwie i astronautyce portfolio technologii firmy Parker obejmuje również szeroką gamę wysoce wydajnych produktów i systemów zaprojektowanych tak, aby pomóc klientom w zmniejszeniu zużycia zasobów i emisji gazów cieplarnianych.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Dodał:
Parker Hannifin Sales CEE
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także