Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-09-21  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-09-21
Parker Hannifin rozszerza ofertę napędów o zmiennej częstotliwości o dwie nowe serie falowników
AC15
AC15

Firma Parker Hannifin, wprowadziła dwie nowe serie napędów falownikowych prądu przemiennego, które spełniają najnowsze wymagania rynku przemysłowego. Modele AC15 i AC20, lokujące się pomiędzy istniejącymi seriami AC10 i AC30 firmy Parker, to falowniki średniej klasy oferujące bogaty zestaw możliwości bez dodatkowych kosztów związanych z funkcjami „napędów systemowych", które nie zawsze są wymagane. Mają wbudowany serwer sieciowy, gniazdo kart SD, „tryb pożarowy", dwa niezależne regulatory PID i funkcje wielostopniowego sekwencjonowania.

Nowe serie napędów firmy Parker przeznaczone są dla zakładów przemysłowych średniej wielkości. Ich cechy sprawiają, że idealnie nadają się do wielu zastosowań, począwszy od prostych sterowników wentylatorów/pomp i przenośników po wielonapędowe linie produkcyjne wymagające śledzenia prędkości i kalkulatorów przewijarek.
Serię AC15 zaprojektowano tak, aby była wstecznie kompatybilna zarówno z serią AC10, jak i jej poprzednikami.

Oferując w standardzie funkcję Safe Torque Off zgodną z SIL2/PLd oraz komunikację Ethernet, AC15 jest niedrogim, kompaktowym urządzeniem do zastosowań, w których sterowanie silnikami odbywa się w układzie otwartym.

Napęd AC15 jest dostępny w wersjach jednofazowych 230 V, trójfazowych 230 V i trójfazowych 400 V o mocy znamionowej od 0,37 kW do 30 kW. Wszystkie charakteryzują się dużą liczbą wejść/wyjść oraz w pełni konfigurowalnym wewnętrznym schematem blokowym. Obsługiwane są zarówno silniki indukcyjne, jak i PMAC.

Seria AC20 stanowi rozszerzenie serii AC15 zarówno pod względem możliwości funkcjonalnych, jak i mocy znamionowej, obejmując zakres od 1,5 kW do 180 kW w wersjach jednofazowych 230 V, trójfazowych 230 V i trójfazowych 400 V. Rozszerzona łączność standardowo obejmuje protokoły EtherNet/IP i PROFINET IO, obsługiwane za pośrednictwem wbudowanego portu Ethernet, a dodatkowe opcje magistrali Fieldbus można zainstalować za pośrednictwem specjalnego „gniazda" opcjonalnych modułów komunikacyjnych. Dalsze opcje rozszerzeń stanowią: niedroga karta sprzężenia zwrotnego z enkoderem oraz karta rozszerzeń we/wy ogólnego przeznaczenia. Obie można zamontować w napędzie AC20 w jednym z dwóch gniazd opcji, co umożliwia sterowanie silnikiem w pętli zamkniętej z prostym śledzeniem prędkości, sterowanie w pętli otwartej z wyjątkowo dużą liczbą operacji we/wy, a nawet użycie obu tych opcji łącznie.

Dodatkowe cechy modelu AC20 w porównaniu z jego tańszym odpowiednikiem obejmują wbudowany wyświetlacz alfanumeryczny, wbudowaną funkcję przewijarki i ponad 100 programowalnych połączeń okablowania wewnętrznego w celu zapewnienia najwyższej wszechstronności zastosowań.

Kluczem do łatwości użytkowania i funkcjonalności napędów serii AC15 i AC20 jest renomowane oprogramowanie DSELite firmy Parker. DSELite umożliwia programowanie falowników firmy Parker za pomocą intuicyjnego schematu blokowego, w którym każdy blok reprezentuje funkcję napędu, a każdy z nich można połączyć z innym za pomocą prostego systemu „okablowania". Narzędzie DSELite zmodernizowano, aby umożliwić programowanie i monitorowanie online aplikacji w czasie rzeczywistym przez sieć Ethernet, gdy jest używane w połączeniu z AC15 lub AC20, i teraz zawiera szybki oscyloskop z funkcją rejestracji danych.

Więcej informacji na temat napędów AC15 i AC20 można znaleźć na stronie:

https://ph.parker.com/pl/pl/ac-variable-frequency-drives-kw-rated-ac15-series
https://ph.parker.com/pl/pl/product-list/ac-variable-frequency-drives-kw-rated-ac20-series

Informacje o oddziale Instrumentation Products Division, Europe firmy Parker

Oddział Instrumentation Products Division, Europe dostarcza zaawansowane technologicznie przyrządy i systemy sterowania procesami wykorzystującymi ciśnienie i temperaturę. Należą do nich takie elementy, jak dociskowe łączniki rurowe, łączniki stożkowe i gwintowane, zawory iglicowe, zawory kulowe, kompaktowe zawory przełączające strumień przepływu czy modułowe pakiety zaworów do procesów i do przyrządów. Wszystkie są opracowywane i produkowane z myślą o wydłużeniu czasu sprawności instalacji naszych klientów, zachowania bezpieczeństwa oraz zwiększenia kontroli nad produkcją i jakością. Więcej informacji na stronie www.parker.com/ipd

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Dodał:
Parker Hannifin Sales CEE
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także