Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2010-03-16 | Ostatnia aktualizacja: 2010-03-16
Pepperl+Fuchs przejął dział czujników zbliżeniowych Siemensa

Pepperl+Fuchs przejął dział czujników zbliżeniowych Siemensa
Siemens już we wrześniu 2009 roku ogłosił, iż poszukuje kupca na swój dział czujników zbliżeniowych, gdyż wedle przedstawicieli firmy, miał on zbyt mało wspólnego z innymi działami i zbyt mały udział w rynku. Dział ten, wchodzący w skład większego działu automatyki przemysłowej, zatrudnia około 150 osób, w tym 80 w Czechach, 40 we Francji i 30 w Niemczech.
Do połowy 2010 roku trwać będzie ‘okres przejściowy’, podczas którego obie firmy przygotowywać się będą do przejęcia. W tym czasie, Siemens wciąż będzie przyjmował zamówienia na czujniki zbliżeniowe. Po zakończeniu się okresu przejściowego, dostarczać czujniki zacznie Pepperl+Fuchs. Obie firmy gwarantują, że nie nastąpią żadne zakłócenia w dostawach.
„Chcemy skorzystać z technologicznego spektrum, wysoce wykwalifikowanego personelu, oraz silnej pozycji Siemensa na rynku, a ponad to, w zakresie czujników ultradźwiękowych, chcemy się stać jeszcze bardziej konkurencyjni i opłacalni.” – powiedział Gunther Kegel, dyrektor wykonawczy Pepperl+Fuchs, wyjaśniając przyczyny przejęcia.
Według Hansa-Georga Kumpfmu¨llera, CEO działu czujników i komunikacji Siemensa, P+F, „oferuje najlepsze podstawy dla dalszego rozwoju naszej działalności w zakresie technologii sensorycznych.” – powiedział.
W 2009 roku, Pepperl+Fuchs zatrudniał 3750 osób na całym świecie, a wartość sprzedaży firmy wyniosła 300 milionów euro. Oferta firmy obejmuje czujniki: magnetyczne, indukcyjne, pojemnościowe, fotoelektryczne, oraz ultradźwiękowe, a także czujniki wizyjne, oraz przemysłowe systemy wizyjne.
Pepperl+Fuchs niedawno przejął również brytyjskiego Walsall, firmę specjalizującą się w tworzeniu, certyfikacji i produkcji urządzeń elektromechanicznych wykorzystywanych w środowiskach niebezpiecznych.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Drives and Controls

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Możliwości i ograniczenia sieci czujników w przemyśle 4.0
Czujniki indukcyjne, ciśnienia czy zbliżeniowe to niezbędne elementy kontrolno-pomiarowe linii produkcyjnych i maszyn w nowoczesnym przemyśle 4.0...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-