Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-05-14  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14
Perspektywy rynku czujników

Allied Market Research opublikował niedawno raport, w którym przedstawia szczegółową analizę zmieniającej się dynamiki, kluczowych portfeli inwestycyjnych, głównych segmentów i konkurencji na rynku czujników. Według niego globalny sektor w 2017 roku odnotował wartość 138,96 miliardów dolarów, a do 2025 roku wyniesie ona 287 miliardów dolarów. Daje to wzrost na poziomie 9,5% rocznie.

Wzrosty napędzają czynniki, takie jak rosnące znaczenie technologii IoT, zwiększone zapotrzebowanie na czujniki w rozwoju inteligentnych miast, postęp w zakresie ich budowy, nowe zastosowaniea w smartfonach i innych urządzeniach elektronicznych, rozwój w sektorze automatyzacji oraz pojawiające się aplikacje radarów w teledetekcji.

Integracja czujników do urządzeń wiąże się nie tylko z wartością dodaną, ale z drugiej strony ze skróceniem żywotności urządzenia, co stanowi jedno z głównych wyzwań stojących przed branżą. Jednak wzrost popularności urządzeń mobilnych, innowacyjne zastosowania w sektorze biomedycznym, jak również gwałtowny wzrost w sektorze motoryzacyjnym stwarzają nowe możliwości rozwoju rynku.

Ze względu na rodzaj sensorów to segment czujników radarowych stanowił największą część rynku w 2017 roku, zagarniając blisko 18,5% udziału. Analitycy uważają, że utrzyma on swoją dominację aż do 2025 roku. Wynika to z faktu, że czujniki radarowe zapewniają wyjątkowe korzyści w różnych zastosowaniach w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i obronnym, przemysłowym, bezpieczeństwa i nadzoru, monitorowania i zarządzania ruchem, monitorowania środowiska i pogody, medycynie, opiece zdrowotnej, rolnictwie, maszynach budowlanych oraz inteligentnych urządzeniach elektronicznych. Jednak to segment czujników obrazu czeka w najbliższym czasie najszybszy wzrost na poziomie 11,1% rocznie ze względu na szerokie wykorzystanie czujników w przemysłowych aplikacjach kontroli jakości.

Wśród technologii dominuje segment MEMS, który w zbadanym okresie stanowił ponad 40% udziału w rynku. Allied Market Research szacuje, że sytuacja nie zmieni się przez najbliższe 6 lat. Wynika to wprost z rosnącego wykorzystania MEMS w elektronice użytkowej. Jednak na uwagę zasługuje także technologia NEMS, która oferuje bardziej precyzyjne sterowanie, co pozwoli jej docelowo na rokroczny wzrost na poziomie 10,8%.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Raporty rynkowe

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :