Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-10-20   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-20
Pielęgniarz na kółkach
fot. pixabay
fot. pixabay

Robot pielęgniarski o imieniu Moxi oficjalnie wychodzi z fazy testów beta. Maszyna została zaprojektowana przez firmę Diligent Robotics z Austin. Swoją przygodę z pacjentami Moxi zaczęła w szpitalu w Teksasie. W ubiegłym roku firma przeprowadziła pierwsze rzeczywiste próby współpracy robota z personelem w działającym ośrodku medycznym.

Społecznie inteligentne roboty mobilne od dawna uważane są za jedną z odpowiedzi na chroniczny niedobór personelu pielęgniarskiego w Stanach Zjednoczonych. Zapotrzebowanie na oferowane przez niego usługi wzrośnie w USA z poziomu 2,7 miliona w 2014 roku do 3,2 miliona w 2024 roku. Znaczna część wzrostu będzie napędzana przez starzejące się wyże demograficzne, które wymagają dodatkowej opieki.

- Naszą wizją jest poprawa sposobu, w jaki ludzie myślą o swojej pracy, dając im więcej czasu na wykorzystanie ich unikalnych umiejętności i umożliwienie przyjaznym robotom skutecznego zajmowania się ich uciążliwymi obowiązkami - powiedziała Andrea Thomaz, CEO i współzałożycielka Diligent Robotics - Jesteśmy dumni z tego, że mamy pełne wsparcie naszych poprzednich, a także nowych kluczowych inwestorów, co przyspieszy wprowadzanie naszych robotów do szpitali.

Moxi jest społecznie inteligentnym robotem, który może pomagać pielęgniarkom bez powodowania dyskomfortu u pacjentów. Diligent koncentruje się na niewykwalifikowanej części pielęgniarstwa, która wydaje się być odpowiednia do automatyzacji. Obejmuje to wyszukiwanie i transport przedmiotów oraz dostarczanie materiałów eksploatacyjnych.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
zdnet
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »