Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2023-10-24  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-10-24
Pierwsza wspólna operacja Moon Surgical
fot. pixabay
fot. pixabay

Instytut Arnaulta Tzancka oraz Moon Surgical, francusko-amerykański pionier robotyki współpracującej ogłosiły pomyślne zakończenie pierwszych dziesięciu operacji laparoskopowych z wykorzystaniem nowego, gotowego do komercjalizacji systemu Maestro, które miały miejsce w Nicei.

Zabiegi bariatryczne i chirurgii jamy brzusznej zostały przeprowadzone przez dr Benjamina Cadière'a i dr Georgesa Debsa i stanowią rozwój praktyki bariatrycznej w szpitalu, którego celem jest zapewnienie pacjentom zintegrowanej opieki w ramach Clinique du Poids Idéale.

System Maestro został zaprojektowany, aby usprawnić pracę chirurgów podczas zabiegów chirurgicznych poprzez zapewnienie dodatkowego zestawu ramion, których mogą używać do sterowania dodatkowymi instrumentami medycznymi.

W ten sposób Maestro zarządza narzędziami w taki sposób, aby zapewnić optymalną widoczność i dostęp do tkanek podczas całego zabiegu, zwiększając możliwości chirurga, a jednocześnie zapewniając elastyczność w zakresie potrzeb kadrowych na sali operacyjnej.

Doktor Benjamin Cadière powiedział: - Integracja robota Maestro była bardzo instynktowna i prosta. System zapewnia nam stabilność i precyzję, którym trudno dorównać. Dzięki temu możemy skupić całą naszą uwagę na akcie chirurgicznym, co stanowi wyraźną korzyść dla zespołu, a także pacjenta.

Na całym świecie rocznie około 580 tysięcy osób poddaje się operacjom bariatrycznym, które ułatwiają utratę wagi i mogą prowadzić do poprawy w przypadku chorób związanych z otyłością, takich jak cukrzyca, bezdech senny i nadciśnienie. Z drugiej strony zabiegi brzuszne, takie jak usunięcie pęcherzyka żółciowego pomagają ponad dwóm milionom ludzi rocznie. Aby obsłużyć tak dużą populację chorych, szpitale i chirurdzy potrzebują niezawodnych narzędzi, które pomogą zoptymalizować czas i wydajność personelu na sali operacyjnej, umożliwiając im planowanie i leczenie większej liczby pacjentów dziennie.

Michel Salvadori, dyrektor generalny Instytutu Arnaulta Tzancka powiedział: - System pozycjonuje się pomiędzy chirurgią konwencjonalną a chirurgią wspomaganą robotem, która jest praktykowana w naszej placówce od ponad dziesięciu lat. Maestro może więc reprezentować to, co najlepsze z obu podejść.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
roboticsandautomationnews
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także