Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2003-02-27 | Ostatnia aktualizacja: 2003-02-27
Podsumowanie Targów NAPĘDY I STEROWANIE / ELEKTROINSTALACJE

Podsumowanie Targów NAPĘDY I STEROWANIE / ELEKTROINSTALACJE
Wśród zaprezentowanej oferty targowej znalazło się sporo dobrych produktów, w których wykorzystano polską myśl techniczną. Znalazło to odbicie w wysokiej ocenie wyrobów zgłoszonych do Konkursu o Grand Prix im. prof. Roberta Szewalskiego. Nagrody i wyróżnienia konkursowe otrzymali:
1. w zakresie NAPĘDY I STEROWANIE
Wyróżnienie kategorii I
„Przekształtnik do wysokoobrotowego bezszczotkowego silnika prądu stałego o mocy 55 kW napędzającego pompę wirnikowa AMT-0110PN 513CYB/KBN” – Politechnika Gdańska, Wydział Elektrotechniki i Automatyki, Katedra Energoelektroniki i Maszyn Elektrycznych
za nowatorskie rozwiązanie systemu sterowania umożliwiające bardziej efektywny napęd pomp wirowych podczas wydobycia ropy naftowej. Wyrób zakontraktowany w eksporcie na rynki wschodnie.
2. w zakresie ELEKTROINSTALACJE
Wyróżnienie kategorii II
„Seria AKCENT obejmująca łączniki z podświetleniem i gniazda podtynkowe z wyrzutnikiem wtyczki” – OSPEL Spółka Akcyjna z Wierbki
za oryginalny system dźwigni do gniazd wtyczkowych, poprawiających znacznie walory użytkowe podczas codziennego korzystania ze sprzętu elektrycznego gospodarstwa domowego.
3. GRAND PRIX im. prof. Roberta Szewalskiego
„Wodorowe systemy zasilania bezprzerwowego PULSTAR” – APS Energia Sp. z o.o. w Ząbkach k. Warszawy
za oryginalny projekt i wykonanie zasilaczy wdrożonych w energetyce i telekomunikacji, spełniające wysokie wymagania ekologiczne. Zastosowano przyszłościowe źródło energii w postaci ogniwa wodorowego. Po upowszechnieniu wyrób może być konkurencyjny cenowo do istniejących systemów zasilania.
Wyrób firmy APS Energia Sp. z o.o. uzyskał na targach drugą nagrodę - Medal Prezesa SEP. Został mianowicie uznany przez komisję Stowarzyszenia Elektryków Polskich za najlepszy zaprezentowany na targach wyrób z dziedziny elektryki.
Jak co roku targom NAPĘDY I STEROWANIE oraz ELEKTROINSTALACJE towarzyszyły organizowane we współpracy z czołowymi uczelniami, instytucjami naukowymi, organizacjami samorządowymi i przedsiębiorstwami wysokospecjalistyczne seminaria i warsztaty. Patronat nad tegorocznymi seminariami sprawowała Politechnika Gdańska przy współudziale Sekcji Sterowania i Napędu Hydraulicznego SIMP w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Tradycyjnie już podczas targów odbyło się IX Seminarium Napędy i Sterowanie z obradami w sesjach: A - Napędy mechaniczne, hydrauliczne i pneumatyczne; B – Automatyka napędów elektrycznych i przetwarzanie sygnałów. Sporym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty na temat komputerowego wspomagania projektowania napędów elektro-hydraulicznych i pneumatycznych oraz warsztaty poświęcone zasadom stosowania technik sterowania proporcjonalnego.
Ponadto targom towarzyszyło przygotowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich seminarium „ENERGOELEKTRONIKA 2003 – rozproszone systemy sterowania” oraz seminarium i warsztaty „Znakowanie CE w elektryce , przepisy i praktyka”.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana w ramach AIRPORT EXPO międzynarodowa konferencja pt.: „Perspektywy rynku transportu lotniczego w Polsce na drodze do Unii Europejskiej” oraz debata na temat nowego prawa lotniczego w Polsce.
Targi AIRPORT EXPO 2003 odbyły się pod hasłem ZIMA W PORCIE LOTNICZYM. Podczas targów na terenie Portu Lotniczego Gdańsk-Trójmiasto można było zobaczyć sprzęt do odśnieżania i odladzania nawierzchni lotniskowych i samolotów oraz utrzymania czystości, ponadto nowoczesny samochód do pomiarów przyczepności nawierzchni. Pokazy na lotnisku poprzedziły prezentacje firm na seminarium.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Międzynarodowe Targi Gdańskie SA

Galeria wiadomości
Komentarze (0)
Czytaj także
-
Silniki prądu stałego (DC) vs silniki bezszczotkowe (BLDC)
Silniki prądu stałego (DC) vs silniki bezszczotkowe (BLDC) Który z nich jest najlepszy dla Twojej aplikacji? Silniki elektryczne są...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-