Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-04-07  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-04-07
Polacy nagrodzeni w Moskwie
fot. pixabay
fot. pixabay

XXII Moskiewski Międzynarodowy Salon Wynalazków i Innowacyjnych Technologii ARCHIMEDES 2019 przyniósł polskim inżynierom i naukowcom sześć złotych i jeden srebrny medal. Wydarzenie odbyło się w dniach 26-29 marca.

Wynalazcy rywalizowali w 42 kategoriach tematycznych. Na polskim stoisku można było znaleźć siedem innowacji przygotowanych przez uczelnie wyższe i instytuty badawcze.

Na złoty medal zasłużyła „Instalacja do ekstrakcji surowców roślinnych nadkrytycznym ditlenkiem węgla" skonstruowana przez Instytut Nowych Syntez Chemicznych z Puław. Pierwsze miejsce w swojej kategorii zdobyły również Instytut Metali Nieżelaznych z Gliwic, który opracował „Sposób przerobu odpadów ZSEE poprzez pirolizę niskotemperaturową" oraz Instytut Chemii i Techniki Jądrowej z Warszawy za „Radiofarmaceutyk diagnostyczny do obrazowania infekcji".

Kolejne złote krążki trafiły do Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy za dwa wynalazki - „Rozdrabniacz do tworzyw sztucznych" oraz „Walce do ręki spastycznej z ograniczeniami ruchu otwarcia" - oraz do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który zaprezentował „Sposób otrzymywania preparatu biologicznego pochodzenia grzybicznego przyspieszający degradację tworzyw polimerowych oraz preparat biologiczny".

Wcześniej wspomniane srebro padło z kolei łupem Instytutu Lotnictwa z Warszawy za „Rakietę ILR-33 +Bursztyn+ jako system wynalazków oraz innowacyjna platforma do badań eksperymentalnych w warunkach obniżonej grawitacji".

W tym roku na moskiewskiej wystawie Archimedes zaprezentowano ponad 200 wynalazków z 22 krajów. To jedna z największych imprez tego typu na świecie.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Relacje

Źródło:
pap
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także