Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy komunikatów INFORMACJA ARCHIWALNA
Ostatnia aktualizacja: 2013-11-27
Premiera motoreduktorów Lenze g500 na Targach SPS w Norymberdze

Moment obrotowy – uzyskany w inteligentny sposób

Nowa seria motoreduktorów Lenze g500
Nowa seria motoreduktorów Lenze g500

Najpierw byl silnik MF o regulowanej predkosci obrotowej, specjalnie skonstruowany przez firme Lenze do wspólpracy z przemiennikami czestotliwosci. Nastepnie byl silnik Lenze Smart przeznaczony do aplikacji ze swobodnie wybieranymi, ale stalymi predkosciami obrotowymi. Obecnie firma specjalizujaca sie w zakresie Motion Centric Automation przedstawia na targach SPS/IPC/Drives w Norymbergii nowa serie przekladni g500. Zostala ona opracowana po to, aby przeksztalcac predkosc obrotowa silnika na moment obrotowy w najbardziej inteligentny i dokladny sposób. "Inteligentnie - oznacza z ponownym przemysleniem istniejacych rozwiazan w kontekscie rzeczywistej aplikacji i ich realizacje z korzyscia dla konstruktora maszyn i uzytkownika urzadzen", wyjasnia Rune Friis-Knutzen, odpowiedzialny w firmie Lenze za strategiczny rozwój produktów w elektromechanice.

Dzieki serii przekladni g500 firma Lenze udowodnila, ze w elektrotechnice istnieje satysfakcjonujacy potencjal dla nowych rozwiazan. Firmie specjalizujacej sie w zakresie Motion Centric Automation udalo sie opracowac serie przekladni o drobnym stopniowaniu wielkosci, których sprawnosc w calym zakresie przelozen wynosi ponad 94%. "Zaczelismy od zera i zakwestionowalismy wszystkie dotychczasowe rozwiazania", mówi Rune Friis-Knutzen. "Poniewaz straty sa tak male, silnik musi dostarczac mniej energii - co w rezultacie polepsza efektywnosc calego urzadzenia. Ponadto mniejsze wytwarzanie ciepla zwieksza calkowita trwalosc." Odniesienie sukcesu w konstruowaniu bylo mozliwe dzieki zastosowaniu najnowoczesniejszych metod obliczeniowych i symulacyjnych.

Serii g500 przyswiecaly takie same cele, jak silnikowi Lenze Smart: Zachowanie prostoty silników i eliminacja znanych slabych punktów poprzez dokonywanie udoskonalen koncepcyjnych - aby na koniec uzyskac wydajne i efektywne rozwiazanie. Rezultat mechatronicznego calosciowego podejscia: W silniku Lenze Smart mozna w latwy sposób bezposrednio regulowac predkosc obrotowa za pomoca aplikacji smartfonowej i Near Field Communication (NFC). Za pomoca tylko jednego wariantu mozna zapewnic predkosci obrotowe silnika w zakresie od 500 do 2600 obr/min przy stalym momencie obrotowym.

Obecnie dzieki szerokiemu zakresowi regulacji predkosci obrotowej i nowym przekladniom g500 po raz kolejny pojawila sie mozliwosc, aby za pomoca tylko jednego typu motoreduktora zapewnic bardzo duza rozpietosc wartosci predkosci obrotowych i momentów obrotowych. Ponadto wysoka sprawnosc silników Lenze Smart i przekladni przynosi znaczace korzysci w zakresie efektywnosci energetycznej. Juz dzisiaj zespoly spelniaja przyszle normy efektywnosci. Wykorzystujac przekladnie g500, mozna skompletowac inteligentne zespoly dostosowane do konkretnej aplikacji w polaczeniu z silnikami Lenze Smart, a takze z silnikami trójfazowymi IE2 MH, z silnikami MF zoptymalizowanymi pod katem wspólpracy z przemiennikami oraz z serwomotorami MCA i MCS firmy Lenze.

Przekladnie walcowe, stozkowo-walcowe i plaskie zostana wprowadzone na rynek w dwóch etapach. Lenze najpierw zacznie od malych wielkosci od 45 do 600 Nm w nowo skonstruowanym korpusie aluminiowym. Rok pózniej na rynek wejda przekladnie o wiekszych momentach obrotowych do 13 000 Nm, wykonane z zeliwa szarego.

Kategoria komunikatu:

Nowinki techniczne

Dodał:
Lenze Polska Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.