
Aluminium jest obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów konstrukcyjnych. Dzięki jego niskiej gęstości, dużej wytrzymałości oraz udarności nawet w bardzo niskich temperaturach, aluminium stosuje się w wielu gałęziach życia.
Najczęściej profile aluminiowe spotyka się w:
- przemyśle precyzyjnym
- logistyce
- branży motoryzacyjnej
- robotyce
- branży druku trójwymiarowego
- przemyśle filmowym i fotograficznym
- przemyśle obróbczym.
Aluminium charakteryzuje się stosunkowo niską temperaturą topnienia, która (zależnie od stopu) wynosi około 730 stopni. Aluminium jest również metalem, który łatwo się odlewa i obrabia, dlatego możliwe jest wykonywanie detali o bardzo złożonych kształtach.
Czym jest profil 2020?
Profil aluminiowy 20x20 to profil specjalnej konstrukcji, który umożliwia ruch liniowy wzdłuż jego najdłuższego wymiaru. Kształt profilu został zoptymalizowany pod kątem jego stosunku masy do wytrzymałości.
Wzdłuż profilu znajduje się specjalny rowek, w kształcie litry V ze spłaszczonym dnem, w którym może poruszać się element. Każdy profil aluminiowy 2020 posiada otwór wzdłuż osi.
Pełni on dwie funkcje - zmniejsza masę profilu i jednocześnie umożliwia montaż innych elementów konstrukcyjnych.
Materiał, kolory i długości
Profile aluminiowe 20x20 dostępne są w różnych kolorach oraz w różnych długościach. Możesz je zamówić w sklepie internetowym https://www.v-slot.pl/profile-aluminiowe-v-slot2020
Ze względu na duży stopień skomplikowania detalu oraz jego częste zastosowanie w przemyśle precyzyjnym, profil dostępny jest w jednej z czterech podstawowych długości:
- 250 mm
- 500 mm
- 1000 mm
- 1500 mm.
W naszej ofercie znaleźć można dwa kolory aluminium, z którego wykonano profile - srebrny oraz czarny anodowany. Dzięki temu można wybrać odpowiedni produkt, dostosowany do swoich potrzeb.
Zastosowanie profili aluminiowych
Zastosowanie profili aluminiowych 20x20 jest bardzo szerokie. Dzięki ich uniwersalnym kształtom możliwe jest tworzenie za ich pomocą nawet bardzo skomplikowanych konstrukcji, przeznaczonych do różnych celów.
Nasze profile z powodzeniem są wykorzystywane:
- do budowy drukarek 3D (również tych o bardzo niestandardowych wymiarach czy zastosowaniu)
- do budowy niewielkich obrabiarek sterowanych numerycznie - na przykład precyzyjnych frezarek czy urządzeń grawerujących
- do budowy konstrukcji wsporczych oraz nośnych
- do budowy regałów, półek oraz innych mebli biurowych i magazynowych
- do budowy statywów do kamer oraz sliderów do kamer
- do budowy przecinarek laerowych
- do budowy konstrukcji nośnych do montażu oświetlenia w studiach fotograficznych
- do budowy niektórych elementów boksów kasowych w hipermarketach.
Dzięki specjalnie wyprofilowanemu rowkowi w kształcie litery V, nasze profile umożliwiają montaż suwaków oraz innych elementów, które mogą poruszać się wzdłuż. Otwiera to przed projektantami zupełnie nowe możliwości, zwłaszcza w zakresie projektowania urządzeń precyzyjnych.
Ile kosztuje profil aluminiowy 20x20? Szacunkowa cena
Koszt 1 m profilu aluminiowego 20x20 zależy od długości odcinka, który jest niezbędny do wykonania projektu. Najdroższe są profile sprzedawane w odcinkach o długości 250 mm, najtaniej wypadają profile w odcinkach 1500 mm.
Nieco droższe są profile anodowane, dostępne w kolorze czarnym. W przeliczeniu na 1 metr długości, za profil anodowany trzeba zapłacić od około 2 do 4 zł więcej.
Zapraszamy do zapoznania się z całością naszej oferty. Oprócz profili aluminiowych oferujemy również łączniki oraz inne akcesoria, umożliwiające tworzenie różnych konstrukcji.
Jako rozszerzenie tematu zapraszam do lektury poradnika odnośnie profili aluminiowych konstrukcyjnych: https://tromil.pl/profile-aluminiowe-konstrukcyjne/
Kategoria komunikatu:
Porady i ciekawostki branżowe
- Źródło:
- v-slot.pl

Czytaj także
-
Czym dokładnie jest CNC?
Przemysł wytwórczy od kilkudziesięciu lat przeżywa ogromną rewolucję. Pracę maszyn nadzorują inne maszyny, komunikujące się z operatorem za...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-