Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-08-30  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-08-30
Przecinarki do aluminium Bomar seria AL – czym się wyróżniają?
Przecinarki do aluminium Bomar seria AL – czym się wyróżniają?

Aluminium jest jednym z najpowszechniej wykorzystywanych obecnie materiałów. Wykorzystuje się je do produkcji dużych maszyn przemysłowych, elementów wielkich konstrukcji architektonicznych i przedmiotów użytku codziennego. Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na jego obróbkę, jest ogromne. Warto dowiedzieć się więcej na jego temat.

 

Czym jest aluminium i jakie są jego właściwości?

Aluminium, czyli glin, to jeden z najbardziej rozpowszechnionych pierwiastków naturalnie występujących na ziemi. Jego najważniejszą z praktycznego punktu widzenia właściwością jest nieduża gęstość, która przekłada się na niską wagę, przy jednocześnie relatywnie wysokiej wytrzymałości. Aluminium jest przy tym tanie w wydobyciu i obróbce, co przekłada się na jego rozpowszechnienie w przemyśle. Czyste aluminium cechuje się niewielką wytrzymałością, dlatego też praktyczne zastosowanie mają przede wszystkim różne jego stopy. W zależności od zastosowania konkretnych dodatków stopowych można uzyskać aluminium o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej, odpowiednie do odlewów, czy nadające się do obróbki plastycznej. Ważną właściwością aluminium jest jego dobre przewodnictwo cieplne i elektryczne. Właśnie dlatego stosuje się je powszechnie do produkcji elementów przewodów elektrycznych. Kolejną właściwością, na którą warto zwrócić uwagę, jest stosunkowo wysoka odporność tego metalu na korozję. Na powietrzu bardzo szybko pokrywa się on cienką warstwą tlenku glinu, która pełni funkcję ochronną i zabezpiecza przed dalszym utlenianiem.

 

Gdzie stosuje się aluminium?

Aluminium stosuje się w wielu dziedzinach gospodarki, przy czym w różnych obszarach znajdują zastosowanie różne jego stopy i rodzaje. Czysty metal wykorzystywany jest na przykład do produkcji aparatury chemicznej. Do najważniejszych zastosowań stopów aluminium zaliczyć należy produkcję przewodów elektrycznych i różnego typu przedmiotów codziennego użytku. Z aluminium wykonuje się elementy konstrukcyjne maszyn, sprzęt sportowy, akcesoria domowe i wiele innych. Ze względu na łatwość obróbki i niski koszt wydobycia aluminium uważane jest obecnie za najważniejszy ekwiwalent stali.

 

Najważniejsze metody cięcia aluminium

Aluminium może być cięte praktycznie wszystkimi, dostępnymi obecnie metodami, wliczając w to cięcie termiczne i mechaniczne. Dobór odpowiedniej metody zależy jednak od konkretnego stopu, a także grubości i wielkości obrabianego detalu. Nie bez znaczenia jest również rodzaj stopu używanego w produkcji. W przypadku prętów, rur i kształtowników aluminiowych najczęściej wykorzystywane są przecinarki tarczowe, które pozwalają na uzyskanie szybkiego, czystego i precyzyjnego cięcia. Przecinarki do aluminium Bomar należą do szczególnie polecanych. Wśród nich często wybieranym typem są przecinarki półautomatyczne z serii AL. Warto przyjrzeć się im nieco bliżej.

 

Przecinarki do aluminium z serii AL – dlaczego warto się nimi zainteresować?

W serii dostępne są obecnie cztery modele tarczowych przecinarek półautomatycznych Bomar – AL 400, AL 500, AL 500 NC i AL 600. Oferowane modele oferują wysoką jakość cięcia przy jednoczesnej dużej szybkości – do 51 m/s. Różnica pomiędzy nimi polega na oferowanej mocy, która przekłada się na wydajność pracy i maksymalną wielkość ciętych elementów aluminiowych. W przypadku wszystkich modeli uwagę zwraca bardzo mała minimalna średnica obrabianych detali. Przecinarka do aluminium z tej serii może pracować nawet z prętami o grubości 5 mm bez istotnego wpływu na precyzję pracy. Tak duży zakres wielkości ciętych elementów pozwala na dużą elastyczność zakładom wykorzystującym te maszyny. Tak samo, jak wszystkie inne modele producenta, przecinarki z serii AL cechują się łatwością obsługi i dużym bezpieczeństwem pracy. Szkolenie operatorów maszyn nie wymaga wiele czasu, dzięki czemu pracownicy mogą być łatwo wdrożeni do swoich obowiązków. Modułowa konstrukcja przecinarek umożliwia na łatwe dostosowanie tych urządzeń do potrzeb każdego zakładu. Ważną zaletą jest w tym przypadku duża dostępność profesjonalnego serwisu i części zamiennych do maszyn.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
bomar-poland.com.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także