Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2008-11-14   |  Ostatnia aktualizacja: 2008-11-14
Przejęcie wzmocni obecność ABB w sektorze nafty i gazu w Ameryce Północnej
Firma ABB podpisała kontrakt na zakup kanadyjskiego biznesu Ber-Mac Electrical and Instrumentation Ltd. z Calgary, by wzmocnić swoją obecność i możliwości w sektorze nafty i gazu.
ABB nie ujawniła wartości transakcji, bowiem takie uzgodnienie zostało zawarte w umowie.


Ber-Mac specjalizuje się w automatyce, elektryce, projektowaniu oprzyrządowania, optymalizacji procesów, wytwarzaniu pulpitów operatorskich i serwisie obiektowym. Jest to firma o szczególnie silnej pozycji w przemyśle ropy i gazu.

Założone w 1980 roku przedsiębiorstwo cieszy się w ostatnich latach stałym wzrostem. W roku 2007 jego obroty wyniosły około 100 milionów dolarów, obsługując przede wszystkim klientów sektora nafty i gazu, dostarczając im rozwiązania z zakresu energetyki i automatyki służące optymalizacji pracy, a także redukcji kosztów pracy i utrzymania.

“Nabycie doskonale wpisuje się w inicjatywę wzrostu ABB, poprzez zwiększenie możliwości inżynierskich i rozszerzenie zakresu usług. To przejęcie wzmocni również naszą obecność na dużym rynku przemysłów ropy i gazu w Ameryce Północnej,” powiedział Veli–Matti Reinikkala, szef dywizji Automatyki Procesowej w ABB. “Jednocześnie, ten biznes uzupełni ofertę ABB i zyska możliwość korzystania z sieci globalnych zasobów stworzoną przez Grupę ABB.”

Przejęcie wzmocni obecność ABB w Ameryce Północnej o ponad 400 pracowników zatrudnionych w różnych lokalizacjach. Przedsiębiorstwo jest dobrze znane i bardzo szanowane w regionie, co stanowi kluczowy czynnik przy podejmowaniu decyzji o nabyciu biznesu.

“Cieszymy się na połączenie z międzynarodową firmą o światowej reputacji w zakresie technologii i innowacji,” powiedział Bernie McCaffery, prezes Ber-Mac. “Nasz cały zarząd i wykwalifikowani pracownicy wniosą wartościowy wkład do planów wzrostowych ABB, a portfolio naszych rozwiązań dobrze pasuje do bieżącej oferty Grupy.”

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :