Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-08-22  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-08-22
Ramię Imperial w misji na Marsa
Ramię Imperial w misji na Marsa
Ramię Imperial w misji na Marsa
Naukowcy z Imperial College London opracowali technologię, która zostanie wykorzystana podczas misji NASA ‘Phoenix’, mającej na celu eksplorację powierzchni Marsa.

Tom Pike z zespołem z Imperial’s Department of Electrical and Electronic Engineering dostarczyli NASA ramię, które pobierze próbki kurzu i gleby do przebadania w mikrostacji dołączonej do lądownika ‘Phoenix’, który został wystrzelony na początku sierpnia. Mechaniczne ramię pobierze próbki, które zostaną przeanalizowane pod mikroskopem optycznym i atomowym.

„Nikt dotąd nie przyglądał się Marsowi w takiej rozdzielczości. Bardzo trudno jest przewidzieć, co możemy tam znaleźć, ale jeśli założyć, że naszym celem będzie odnalezienie najwcześniejszych form dawnego, czy obecnego życia, to jesteśmy pierwsi, którzy będą patrzyć z dostatecznie bliska.” – powiedział Pike.

Celem misji jest odnalezienie obszarów biologicznie możliwych do zamieszkania na Marsie poprzez eksploracje powierzchni rejonu bieguna północnego znanego jako ‘Vastitas Borealis’. Lądownik będzie badał, czy zamarznięta woda pod powierzchnią topi się okresowo na tyle, by podtrzymać możliwe do zamieszkania przez prymitywne mikroby obszary.

Naukowcy będą mieli trzy miesiące od momentu lądowania na przeprowadzenie analiz. Po tym okresie nastąpi marsjańska zima i baterie słoneczne nie będą w stanie dostarczyć dość energii do uruchomienia pojazdu.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
The Engineer
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także