Powrót do listy wiadomości Dodano: 2005-12-09  |  Ostatnia aktualizacja: 2005-12-09
Robot-Fest w Tokio
Robot-Fest w Tokio
Robot-Fest w Tokio
Podczas wystawy, która odbyła się w Tokio pod koniec listopada 2005, zaprezentowano wiele interesujących robotów - w tym wiele komercyjnie dostępnych. Wystawa trwała 4 dni, prezentowało się na niej około 200 firm.

Podczas imprezy dało się zauważyć trend w prezentowaniu robotów do zastosowań domowych np. RIDC-01, który ma czyścić podłogi, rozpoznawać ludzi i komunikować się głosowo; zarówno rozpoznawać słowa jak i mówić. Dodatkowo jest wyposażony w projektor multimedialny i odtwarzacz DVD, waży około 100kg i kosztuje około 85 tys. USD.

Drugim często spotykanym rodzajem robotów były roboty-zabawki - zarówno zdalnie sterowane jak i częściowo samodzielne: np. tańczące na stole w rozmiarach od 30cm po robota wielkości człowieka, z którym można naprawdę zatańczyć.

Następna kategoria to prototypy robotów z nowatorskimi cechami: jeżeli chodzi o sposób poruszania się na uwagę zasługują robot chodzący po suficie i inny wspinający się po ścianie.

Ostatnią kategorią są nowości wśród robotów przemysłowych, np. nowe wersje robotów montujących części w większą całość.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
People's Daily
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także