Powrót do listy wiadomości Dodano: 2021-01-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2021-01-11
Robot najlepszym kompanem
fot. pixabay
fot. pixabay

Samsung pracuje nad robotem, który może wyjmować pranie, ładować zmywarkę, nakrywać do stołu, nalewać wino, a nawet przynosić drinka. Maszyna nazywa się Bot Handy i według Samsunga będzie w stanie rozpoznawać obiekty za pomocą kamer i technologii sztucznej inteligencji.

Bot ma być przedłużeniem człowieka w kuchni, salonie i wszędzie tam w domu, gdzie ten może potrzebować dodatkowej ręki - powiedział Sebastian Seung, prezes Samsung Research podczas konferencji prasowej Samsung CES.

Na razie nie jest jasne, jak blisko jest do komercjalizacji robota. Samsung nie ogłosił także jego orientacyjnej ceny.

W obecnej formie Bot Handy jest wysokim smukłym towarzyszem z dwoma dużymi cyfrowymi oczami, które zmieniają mimikę, gdy się porusza. Robot posiada trójosiowy manipulator, a na korpusie i efektorze zamontowane zostały kamery do rozpoznawania obiektów. Bot Handy może poruszać się po pokoju dzięki mobilnej platformie. Według producenta będzie w stanie ocenić materiał, z którego wykonane są różne obiekty, tak aby uchwycić je z odpowiednią siłą. 

Samsung zademonstrował również zaktualizowaną wersję Bot Care, którego firma po raz pierwszy pokazała w 2019 roku. Robot ma być czymś w rodzaju osobistego asystenta, przypominającego człowiekowi o zrobieniu przerwy w pracy lub zbliżających się spotkań.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
theverge
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także