
Firma AiM Medical Robotics nawiązała współpracę z filią Harvard Medical School, Brigham and Women's Hospital (BWH), aby przeprowadzić badanie walidujące opracowanego przez nią robota pod kątem realizacji głębokiej stymulacji mózgu (DBS) u pacjentów z chorobą Parkinsona.
Badanie odbędzie się w połączeniu z zaawansowanym, multimodalnym zestawem operacyjnym sterowanym obrazem (AMIGO) należącym do BWH i będzie wspierane przez laboratorium nawigacji chirurgicznej i robotyki na Harvardzie.
Elektrody DBS podczas operacji mogą nie trafić w zamierzony obszar docelowy z powodu przesunięcia mózgu w porównaniu z obrazowaniem przedoperacyjnym w wyniku utworzenia otworów dostępowych w czaszce. Ta zmiana może powodować niespójne i nieoptymalne wyniki wielu zabiegów, ponieważ cel porusza się względem czaszki podczas operacji. Około jedna trzecia umieszczanych elektrod DBS wymaga przeprowadzenia ponownych zabiegów lub nawet usunięcia elektrod.
AiM planuje wykorzystać swojego robota do neurochirurgii w celu dokładnego umieszczania elektrod DBS ze wskazówkami MRI w czasie rzeczywistym, aby uniknąć problemów z przesunięciem mózgu. Firma nawiązała współpracę z kanadyjską spółką Synaptive Medical w celu zintegrowania platformy oprogramowania do neuronawigacji Modus Nav z robotem neurochirurgicznym AiM, aby umożliwić lepszą wizualizację, nawigację i kontrolę.
W ostatnich latach popularność robotycznych systemów chirurgicznych wzrosła. Według analizy GlobalData wartość rynku robotyki chirurgicznej w 2023 roku wynosiła około 7,2 miliardów dolarów, a do 2030 roku będzie to 10,3 miliardów dolarów.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- clinicaltrialsarena

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jak zautomatyzować każdy proces przemysłowy?
Automatyzacja procesów jest kluczem do obniżania kosztów produkcji. Nie zawsze jest to proste, bo na proces przemysłowy składa się wiele...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-