Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2006-11-15 | Ostatnia aktualizacja: 2006-11-15
Robot - rolnik

Robot - rolnik
Autonomiczny robot rolniczy – AgBot do wyszukiwania chwastów wykorzystuje kamery oraz oprogramowanie do rozpoznawania obrazu. Po wykryciu niechcianej rośliny, ucina ją i aplikuje określoną dawkę herbicydu do korzenia.
Technologia ta wymaga mniejszych ilości zużywanych środków chemicznych, co minimalizuje ryzyko ich przedostania się do środowiska poprzez wiatr lub wodę.
Zazwyczaj rolnicy rozpylają herbicydy na całym polu, nie rozróżniając roślin uprawnych od chwastów. Herbicydy mogą być przenoszone przez wiatr lub wsiąkać do wód gruntowych. W dużych ilościach są niebezpieczne dla ludzi.
Rozwiązaniem problemu ma okazać się AgBot. Zasilany jest on poprzez panele słoneczne, które dostarczają energię do baterii. Z energii magazynowanej w baterii korzystają dwie kamery, czujniki, system nawigacji GPS i silnik elektryczny rozpędzający urządzenie do prędkości 3 mil / godzinę.
System wizyjny jest obecnie w początkowym stadium rozwoju, ale w przyszłości będzie zdolny rozpoznawać kształty i strukturę roślin, dzięki czemu odróżni chwasty od roślin uprawnych.
Kiedy urządzenie napotka na chwast, specjalne ramię przyczepione do przedniej części maszyny utnie go, a następnie zaaplikuje herbicyd do jego korzenia.
W obecnej wersji AgBota, jest on sterowany przez operatora, ale w przyszłości będzie pracował autonomicznie. Robot może komunikować się droga bezprzewodową z komputerem PC, dzięki czemu rolnik będzie mógł wydawać mu polecenia np. siedząc w domu.
Zastosowanie robota rolniczego będzie opłacalne w przypadku upraw roślin o stosunkowo dużej cenie detalicznej, m.in. warzywa i buraki cukrowe.
(lz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Discovery

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Nowoczesna ścieżka edukacyjna w BCU przy Lotniczych Zakładaach Naukowych
Firma Bosch Rexroth, uznawana za lidera w dziedzinie technologii napędów i systemów sterowania, podjęła się ambitnego zadania - kompleksowo...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-