Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-09-13
JEŚLI WINDY TO BERNSTEIN / AUTOMATECH


Ostatnie stulecie przyniosło wiele innowacyjnych rozwiązań. Technologie zmieniają się dosłownie na naszych oczach. Warto jednak wiedzieć, że niektóre z nich istniały już... 2000 lat temu. Przykładem jest mechanizm wind znany w starożytnym Rzymie. Źródła historyczne podają, że były zainstalowane w pałacu Nerona, a w Koloseum było ich około 20, dając możliwość wjazdu na arenę 20 gladiatorów jednocześnie. Po raz pierwszy pokaz działania windy osobowej odbył się na Światowej Wystawie w Nowym Jorku w 1853 roku. Kilkanaście lat później w 1880 roku Werner von Siemens dodał do konstrukcji windy silnik elektryczny. Konstrukcje wind, systemy napędowe cały czas się zmieniają. Coraz bardziej popularne stają się tzw. dźwigi bez osobnej maszynowni, która jest zlokalizowana wewnątrz szybu dźwigowego.


Uznanym na świecie producentem komponentów do wind jest firma Bernstein. Od ponad 70 lat oferuje produkty technologii bezpieczeństwa przemysłowego, spełniające rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Oferta Bernstein jest wszechstronna, obejmuje innowacyjne jak i standardowe rozwiązania w kategoriach: PRZEŁĄCZNIKI, CZUJNIKI, OBUDOWY, TERMINALE OPERATORSKIE.

Przykłady użycia komponentów BERNSTEIN do konstrukcji wind:

  • Elektroniczne czujniki magnetyczne
  • Przełączniki magnetyczne bistabilne
  • Mechaniczne przełączniki położenia (z resetem lub bez)
  • Wyłączniki bezpieczeństwa z oddzielnym aktywatorem
  • Standardowe obudowy

Bernstein-windy.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Automatech od ponad 20 lat jest dystrybutorem produktów Bernstein. Uzupełniając naszą ofertę produktową oferujemy profesjonalną obsługę klienta:

Pomoc w ocenie ryzyka i konfiguracji, funkcje bezpieczeństwa.

  • Wstępny montaż produktów o standardowej mocy, przewody zasilające lub kable - dostosowane do potrzeb klienta.
  • Dostawa kompletnie zmontowanych wiązek przewodów.
  • Element dostarczany z wtyczką M12.
  • Dostosowywanie produktów do indywidualnych potrzeb klienta.

Automatech oferuje szeroki wachlarz usług inżynierskich, n.in.: audyty bezpieczeństwa, przemysłowe systemy wizyjne, budowa szaf sterowniczych, kompletnych układów sterowania, maszyn, urządzeń, system LOTO, systemy SCADA, sterowanie radiowe, lampy LED UV dla przemysłu, laserowe stanowiska znakujące, a także technologie w duchu industry 4.0 - roboty przemysłowe, rozwiązania chmurowe, system operacyjny IoT oparty na chmurze, a także analiza danych w czasie rzeczywistym.

Zapoznaj się z ofertą usługową Automatech.

Oferujemy ponad 180 000 komponentów automatyki przemysłowej dostawców o światowej renomie - zapoznaj się z ofertą produktową Automatech.

Zachęcamy do kontaktu, nasi inżynierowie zaproponują optymalne rozwiązania i przygotują ofertę.

Tel. +22 753 24 80
Mail: biuro.warszawa@automatech.pl
www.automatech.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com

www.bernstein.eu