Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-10-22  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-10-22
Roboty zawsze lądują na cztery koła
fot. pixabay
fot. pixabay

Zespół z Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych w West Point zaprojektował nowego robota, który automatycznie ląduje na wszystkich czterech kołach. Prototypowe urządzenie, znane jako AGRO (Agile Ground RObot) posiada niezależnie sterowane koła zasilane silnikami elektrycznymi zabudowanymi w piastach.

Gdy robot jest rzucany przez operatora, pokładowe IMU (inercyjna jednostka pomiarowa) natychmiast wykrywa spadek swobodny. To wyzwala zintegrowany kontroler PD, który reguluje obracanie się każdego z kół pod różnymi kątami i z różnymi prędkościami.

Wynikający z tych ruchów moment obrotowy wpływa na orientację robota, pozwalając mu wylądować prosto na wszystkich czterech kołach. Zapewnia to nie tylko pionowe lądowanie urządzenia, ale także równomierne rozłożenie sił podczas kontaktu z podłożem, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia konstrukcji.

AGRO można wykorzystać w takiej formie do akcji ratowniczych przeprowadzanych w płonących budynkach, zawalonych tunelach lub innych obiektach z utrudnionym dostępem dla ratowników. Twórcy robota przewidują, że jego udoskonalona wersja będzie posiadać zginane nogi z kołami na krańcach, co pomogłyby w amortyzacji uderzenia podczas lądowania i umożliwiło sprawniejsze pokonywanie przeszkód.

Artykuł na temat badań zostanie przedstawiony pod koniec tego miesiąca w ramach internetowej międzynarodowej konferencji IEEE/RSJ 2020 na temat inteligentnych robotów i systemów. AGRO można zobaczyć w akcji na poniższym filmie.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
newatlas
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także