Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-06-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-06-25
Robotyka przemysłowa - dlaczego warto skorzystać?
Robotyka przemysłowa - dlaczego warto skorzystać?

Automatyzacja procesów produkcyjnych w firmie znacząco podnosi efektywność pracy, a ponadto pozwala na zoptymalizowanie kosztów. Dowiedz się więcej na temat robotyzacji przemysłowej i sprawdź, dlaczego warto z niej skorzystać.

  1. Robotyka przemysłowa — dlaczego warto skorzystać?
  2. Robotyka przemysłowa w praktyce

Robotyka przemysłowa — dlaczego warto skorzystać?

Robotyzacja przemysłowa pozwala na automatyzacje prac dotychczas wykonywanych przez powtarzalne ruchy rąk. Dzięki temu praca przedsiębiorstwa staje się szybsza i bardziej efektywna. Zautomatyzować można proces klejenia, paletyzacji, przenoszenia, obsługi maszyn, zgrzewania, cięcia laserowego czy spawania.

Dotychczas roboty przemysłowe kojarzyły się z dużymi maszynami, które potrzebują dużo miejsca oraz nie powinny pracować w pobliżu ludzi. Utrudniona była również ich obsługa, a w ich zaprogramowaniu niezbędna była pomoc fachowców. Z tych powodów na automatyzację pracy decydowały się zazwyczaj jedynie bardzo duże zakłady pracy. Dziś różnorodność istniejących modeli robotów ułatwia robotyzacje w wielu firmach i dopasowanie odpowiednich rozwiązań do różnych branż. Dostępne są roboty współpracujące, roboty przemysłowe, roboty mobilne, roboty serwisowe.
Robotyzacja znajduje swoje zastosowanie w branży motoryzacyjnej, kosmetycznej, meblarskiej, elektronicznej, AGD/RTV, farmaceutycznej, obróbce metalu i przetwórstwie tworzyw sztucznych. Powszechność takich rozwiązań doprowadziła również do korzystnych, z punktu widzenia klienta, zmian w zakresie cen. W czasie kilku poprzednich lat nastąpiło ich obniżenie, dzięki czemu automatyzacja procesów produkcyjnych stała się jeszcze bardziej opłacalną inwestycją. Dodatkowo robotyzacja zwiększa kompetencje pracowników.

Robotyka przemysłowa w praktyce

Automatyzacja procesów produkcyjnych to dobre rozwiązanie do wielu branż.
Co ważne, klient nie decyduje się na automatyzacje procesów na podstawie obietnic, ale na bazie sprawdzonych rozwiązań zaprezentowanych przez firmę zajmującej robotyką przemysłową. Pierwszy etap to symulacja komputerowa stanowiska linii zrobotyzowanej.
Następnie cały proces prezentowany jest w hali należącej do wykonawcy zlecenia, a po akceptacji klienta dopiero instalowany w jego zakładzie. Dzięki temu rzeczywisty przebieg procesu sprawdzić można jeszcze przed finalną decyzją. Końcowy etap to przeszkolenie pracowników. Istnieje również możliwość modernizacji lub rozbudowy istniejących rozwiązań z zakresu robotyki przemysłowej. Więcej szczegółów znaleźć można na https://www.propoint.pl/robotyzacja.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Propoint
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.