Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-02-18  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-02-18
Rola holowników elektrycznych w przemyśle
Rola holowników elektrycznych w przemyśle

Prężny rozwój przemysłu wymaga stosowania nowych rozwiązań, których zadaniem jest optymalizacja produkcji. Urządzeniem, które odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki jest holownik elektryczny.

 

Co to jest holownik elektryczny?

Holownik elektryczny, inaczej wózek holowniczy lub ciągnik to urządzenie magazynowe, napędzane silnikiem elektrycznym. Wykorzystywany jest do szybkiego i sprawnego holowania (przemieszczania) ładunków kołowych o znacznej masie.

Producenci oferują różne rodzaje przemysłowych ciągników elektrycznych. Najczęściej wykorzystywane są wózki holownicze dla pieszego operatora. Wiodącym producentem najskuteczniejszych holowników elektrycznych jest firma MasterMover. Urządzenia tej marki przemieszczają ładunki od 50 kg aż do 360 000 kg. Zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i wydajności, a przy tym są innowacyjne, solidne i niezawodne.

MasterMover oferuje szeroką gamę elektrycznych ciągników, holowników oraz power pusher, które sprawdzają się do transportowania dużych i małych ciężarów nawet w trudnych warunkach. Od kompaktowych, ale mocnych, poprzez wydajne i nieco większe, aż po najpotężniejsze maszyny, mające zastosowanie w najbardziej wymagających branżach. Producent w swojej ofercie posiada także holowniki dostosowane do szczególnych warunków i ściśle określonych standardów.

Dla przykładu, ciągniki elektryczne ATEX mogą pracować w środowisku zagrożonym wybuchem, a maszyny ze stali nierdzewnej idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach czystych i sterylnych. Jeżeli klient wśród bogatego asortymentu MasterMover nie znajdzie urządzenia odpowiedniego dla swojego zakładu, firma oferuje także projekty niestandardowe dostosowane do indywidualnych potrzeb.

 

Dlaczego warto używać holowników przemysłowych?

Współcześnie bardzo trudno jest wyobrazić sobie pracę w wielu sektorach gospodarki bez wykorzystania holowników elektrycznych. Korzyści, jakie płyną ze stosowania tych maszyn są godne uwagi. Oto niektóre zalety ciągników magazynowych:

  • bezpieczeństwo pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków
  • odciążenie pracowników, ograniczenie czynności wykonywanych ręcznie i poprawa warunków pracy
  • bezpieczeństwo dla wrażliwych i podatnych na uszkodzenia ładunków
  • lepsza wydajność
  • oszczędność czasu i pieniędzy
  • usprawnienie i uelastycznienie produkcji
  • kontrolowane i precyzyjne przemieszczanie ładunków
  • możliwość pracy w różnych warunkach - ciasne przestrzenie, nierówny teren, standardy sanitarne, normy ATEX
  • możliwość bezprzewodowego sterowania (holowniki MasterMover)
  • brak konieczności posiadania specjalnych uprawnień przez operatora (wystarczy przeszkolenie) - przewaga nad wózkami widłowymi

 

Zastosowanie i rola holowników elektrycznych w przemyśle

Mnogość zalet elektrycznych maszyn do transportu towarów sprawia, że są chętnie wykorzystywane w wielu sektorach przemysłu. W każdej z branż odgrywają kluczową rolę w usprawnianiu pracy oraz osiąganiu maksymalnej wydajności i bezpieczeństwa.

Holowniki i pchacze elektryczne sprawdzają się doskonale w handlu detalicznym i logistyce. Ich zastosowanie zwiększa wydajność poprzez odciążenie pracowników. Zaś niewielkie wymiary maszyn umożliwiają optymalne wykorzystanie przestrzeni. Przemysł chemiczny i farmaceutyczny wymaga precyzji przy transportowaniu ładunków i sprzętu oraz zachowania najwyższych norm bezpieczeństwa.

Pusher elektryczny pozwala na w pełni kontrolowane przemieszczanie wrażliwych towarów w ściśle regulowanych warunkach laboratoryjnych. Podobnie jest przemyśle spożywczym, gdzie wykorzystuje się holowniki, które spełniają rygory sanitarne. Przykładem są ciągniki ze stali nierdzewnej firmy MasterMover, które oprócz tego, że są zgodne ze standardami (w tym ISO 32), to także posiadają dodatkowe funkcje zapewniające higienę.

Cały sektor produkcyjny i montażowy nie może sprawnie i wydajnie funkcjonować bez przemysłowych holowników elektrycznych. Dzięki nim możliwa jest optymalizacja linii produkcyjnych, np. w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym. Także produkcja dużych komponentów, jak np. budowa łodzi, budynków modułowych, turbin wiatrowych czy przegubowych przyczep do ciężarówek chętnie korzysta z wózków holowniczych. Maszyny te umożliwiają bezpieczne, kontrolowane i precyzyjne przemieszczanie ponadgabarytowych elementów.

Produkcja cegieł, stali, zwojów przewodów i kabli, wyrobów papierniczych czy szkła nie jest w pełni efektywna bez holowników, które zapewniają łatwy transport. Z kolei w branży budownictwa ciągniki mają zastosowanie przy przemieszczaniu ciężkiego sprzętu i szybkiej obsługi dostaw podzespołów i materiałów. Ograniczenie przestojów jest możliwe, ponieważ każdy przeszkolony operator może obsługiwać holownik. Niebagatelną rolę maszyny holownicze odgrywają także w przemyśle włókienniczym, gdzie odciążają pracowników przy przenoszeniu bel materiału, a nawet w branży kolejowej, zapewniając większe bezpieczeństwo w zatłoczonych obszarach produkcyjnych i serwisowych.

Powyżej przedstawione zostały tylko niektóre zastosowania holowników i pchaczy elektrycznych w przemyśle. Produkcja ciągników marki MasterMover stale ewoluuje w kierunku wymagań klientów i daje gwarancję niezawodności oraz realizacji nawet najtrudniejszych wyzwań.

Zobacz holowniki elektryczne wysokiej wydajności tutaj: https://www.mastermover.com/pl-pl/weight/wydajnosc/

 

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
mastermover.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także