Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2008-02-11 | Ostatnia aktualizacja: 2008-02-11
Rośnie rynek komponentów dla robotyki osobistej

Rośnie rynek komponentów dla robotyki osobistej
„Około 48 procent całości przychodów pochodzić będzie z sektora robotyki zadaniowej, podczas gdy 51 procent związane będzie z segmentem robotyki rozrywkowej,” – powiedział Philip Solis, główny analityk ABI Research. „Pozostałe 1 do 2 procent związane będzie z segmentami: zabezpieczeń i edukacji.”
Co więcej, liczba większości komponentów wykorzystywanych w robotyce osobistej będzie przez najbliższe 5 lat znacząco rosła, co z kolei zaowocuje drastycznym spadkiem ich cen. Procesory klasy PC wkroczą na rynek w 2009 roku, początkowo w małych ilościach, ale w roku 2015 ilość sprzedanych sztuk wzrośnie do 21 milionów. Już obecnie wykorzystuje się rocznie w robotyce osobistej miliony mikrokontrolerów. W roku 2015 liczba implementowanych czujników ma przekroczyć 2 miliardy. Sprzedaż rozruszników, siłowników, czy manipulatorów ma wzrosnąć do 2015 roku blisko 100 krotnie.
Kluczowymi czynnikami napędzającymi ten rynek są: chęć i potrzeba skrócenia czasu poświęcanego na wykonywanie rutynowych czynności oraz rosnące wymagania dotyczące sektora rozrywkowego.
„Firmy mogą zarobić naprawdę duże pieniądze oferując elementy dla robotyki osobistej, szczególnie w sektorach: rozrywkowym i zadaniowym, gdyż to one dominują,” – powiedział Solis. „Klienci chętnie wydadzą dodatkowe pieniądze na roboty wielozadaniowe, które wykonają powierzone im prace jeszcze sprawniej. Rosnąca liczba kupowanych kluczowych komponentów wpływa na obniżenie ich kosztów, co z kolei przekłada się na niższą cenę produktów finalnych.”
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Sensors

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jak dobrać robota przemysłowego i jakie procesy można zrobotyzować?
Robotyzacja to dla twojego zakładu szansa na podniesienie wydajności i jakości produkcji. To również możliwość na polepszenie warunków pracy i...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
Zobacz raport branżowy:
ww.xtech.pl/robotyka