empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Suzhou Veichi Electric CO., Ltd.
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-03-08  |  Ostatnia aktualizacja: 2018-03-08
Rubik w opałach
fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Dwóch inżynierów z USA opracowało robota, który jest w stanie rozwiązać kostkę Rubika 3x3 w czasie 0,38 sekundy. Dotychczasowy rekord świata wynosi 0,637 sekundy i został ustanowiony przez Alberta Beera i jego robota Sub1 Reloaded.

Ben Katz, student z Massachusetts Institute of Technology oraz Jared Di Carlo zdali sobie sprawę z tego, że kostkę można rozwiązać szybciej, wykorzystując do tego celu inny rodzaj silników niż rywale. Ich system wykorzystuje dwie kamery PlayStation Eye pochodzące ze starej konsoli do gier, które pomagają identyfikować konfigurację kostki.

Osiągnięty przez nich wynik obejmuje nie tylko ruchy potrzebne na ułożenie kostki, ale także czas potrzebny na pobranie i przetworzenie jej obrazu. Obrót boku sześcianu trwa zaledwie 10 milisekund, natomiast każdy ruch sumarycznie zajmuje 15 milisekund. Jak podkreślają konstuktorzy, nie jest to kres możliwości robota.

Obecny oficjalny rekord nadal pozostaje w posiadaniu Alberta Beera, gdyż został osiągnięty w oficjalny sposób w ubiegłym roku.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
bbc.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :