Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-02-01  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-02-01
Rusza nowy Warszawski Park Technologiczny
Rusza nowy Warszawski Park Technologiczny
Rusza nowy Warszawski Park Technologiczny
Jak podaje PAP - w lipcu ruszy budowa Warszawskiego Inkubatora Technologii - pierwszego obiektu należącego do kompleksu Warszawskiego Parku Technologicznego (WPT) - ośrodka naukowo-gospodarczego, który powstanie na terenie Łuku Siekierkowskiego - informuje Izabela Ponińska, koordynator Zespołu ds. Informacji i Promocji spółki TechnoPort Warszawa, powołanej przez m.st. Warszawa do budowy Warszawskiego Parku Technologicznego. „Budynek powinien stanąć do 2008 roku, a kolejne w latach 2009-2010” - mówi Ponińska. Budynki będą oddawane w stanie surowym i następnie wyposażane zgodnie z potrzebami użytkowników.

Kompleks budynków Warszawskiego Parku Technologicznego powstanie w okolicach Fortu Augustówka w południowej części miasta, na terenie o powierzchni 45 hektarów.

”Inicjatywa ma na celu komercjalizację badań naukowych, tworzenie miejsc pracy dla młodych, zdolnych uczonych i kreowanie wizerunku Warszawy jako miasta twórczego i przedsiębiorczego, wykorzystującego najnowsze wyniki i osiągnięcia nauki i technologii oraz, co najważniejsze, wspieranie i rozwój przedsiębiorstw innowacyjnych" - tłumaczy Izabela Ponińska. Park technologiczny ma być więc ofertą zarówno dla naukowców, jak i przedsiębiorców.

Obecnie, jak wyjaśnia przedstawicielka spółki, Warszawskie Konsorcjum Naukowe pracuje nad stworzeniem koncepcji funkcjonowania WPT.

"Wyznaczone zostaną dokładne kierunki, w których Park powinien się specjalizować. Na razie mamy określone preferowane obszary działalności, takie jak informatyka i telekomunikacja, logistyka i transport, biotechnologia, medycyna, nanotechnologie, nowe materiały, mechatronika, optoelektronika, bankowość i ubezpieczenia" - tłumaczy Ponińska.

Działające na terenie WPT jednostki naukowe i firmy będą mogły korzystać z laboratoriów i powierzchni produkcyjnych, światłowodowej sieci internetowej, usług związanych z doradztwem inwestycyjnym oraz obsługi seminariów i konferencji. "To potencjalne miejsce pracy dla około 15 tys. osób na różnym poziomie wykształcenia, choć głównie dla absolwentów szkół wyższych" - wyjaśnia Izabela Ponińska.

W Polsce parki technologiczne działają m.in. w Poznaniu, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu i Gdyni. Pierwszym z nich było utworzone w 1990 roku Wielkopolskie Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości S.A.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
PAP
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (1)

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także