Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-10-08 | Ostatnia aktualizacja: 2007-10-08
Samonaprawiająca się sieć bezprzewodowa

Samonaprawiająca się sieć bezprzewodowa
Autorami tego programu jest trzech profesorów z Boston University: Christos Cassandras, Ioannis Paschalidis i Azer Bestavros. Projekt ten jest finansowany z wartego 2 miliony dolarów grantu US National Science Emerging Frontiers in Research and Innovation (EFRI).
Jak twierdzi Cassandras, grant ten pozwoli naukowcom rozwinąć program, który umożliwi sieci automatyczny restart po nagłych awariach. Głównym obszarem testów dla naukowców będzie bostońska prywatna bezprzewodowa sieć non-profit OpenAir Boston.
„Celem jest stworzenie sieci, która będzie miała zdolność automatycznej rekonfiguracji,” – powiedział Cassandras. „W przypadku, gdy awarii ulegnie nadbiornik, wyczerpie się bateria albo coś zawiedzie z powodu pogody, sieć będzie w stanie tak się przekonfigurować, by kontynuować działanie bez konieczności interweniowania z zewnątrz.”
Możliwość zastosowania tego rozwiązania w tak dużym środowisku miejskim, jak boston zrobiło wrażenie na National Science Foundation. „Pomysł na przeprowadzenie testów w Bostonie był świetny,” – przyznaje Cassandras. „Już sam pomysł jest czymś nowym i ambitnym, gdyż zakłada współpracę Boston University i prywatnej firmy OpenAir Boston.”
Ponieważ system OpenAir Boston będzie z początku oferował tylko podstawowe możliwości sieci bezprzewodowej, będzie można łatwiej zaimplementować w nim program do automatycznej rekonfiguracji, co byłoby niezwykle trudne w przypadku funkcjonującej w pełni sieci.
„Dzięki temu projekt będzie solidny od samego początku,” – dodał Cassandras.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- The Engineer

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Cyberbezpieczeństwo przemysłowych systemów transmisji danych
W całym społeczeństwie oraz w społecznościach branż przemysłowych rośnie świadomość zagrożeń atakami cybernetycznymi. Szczególnie narażone są...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-