Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-08-23 | Ostatnia aktualizacja: 2011-08-23
Sensory wizyjne Kodaka wspomagają badania kosmosu

Sensory wizyjne Kodaka wspomagają badania kosmosu
Sensory wizyjne Kodak KAI-2020 mają być oczami urządzenia JunoCam, które dostarczy kolorowych zdjęć Jowisza, kiedy statek będzie orbitował wokół planety. Celem wyprawy jest określenie pochodzenia Jowisza, jego struktury wewnętrznej, głębokiej atmosfery i magnetosfery – wszystko z eliptycznej orbity, która będzie się zbliżać na odległość ok. 5000km od czubków chmur planety.
„Kodak ma bogatą przeszłość uczestnictwa w eksploracji kosmosu i cieszymy się, że to dziedzictwo jest kontynuowane za sprawą misji Juno.” mówi Chris McNiffe, menadżer generalny grupy Kodak Image Sensor Solutions. „Wybór technologii Kodaka do budowy JunoCam wskazuje na poświęcenie i starania zespołów projektowych i produkcyjnych, które czynią matryce CCD Kodak idealnymi do wykorzystania nawet w wymagającym środowisku kosmosu.”
Matryce produkowane przez Kodaka zostaną też wykorzystane w dwóch nadchodzących misjach kosmicznych, które mają się rozpocząć w listopadzie tego roku. Celem pierwszej z nich, nazwanej Curiosity i prowadzonej przez NASA, jest badanie powierzchni Marsa i określenie, czy jest ona zdolna do utrzymania życia na poziomie mikrobiologicznym – między innymi za pomocą czujników KAI-2020. Z kolei druga, rosyjska Phobos-Grunt, która ma wylądować na Phobosie (księżycu Marsa), pobrać próbki i odesłać je na Ziemię, wykorzysta sensory wizyjne KAI-1020 do nawigacji i wyrobu miejsca lądowania.
(bj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Sensors

Komentarze (0)
Czytaj także
-
ABC systemów wizyjnych – część 2 - Komponenty przemysłowych systemów wizyjnych
Oświetlenie : jeżeli obiekt świeci samoistnie lub jest oświetlony przez niezależne, stabilne źródło światła – dodatkowy oświetlacz może być...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-