Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2024-12-16  |  Ostatnia aktualizacja: 2024-12-16
Sfera marzeń robotyków
fot. pixabay
fot. pixabay

Chińczycy stworzyli robota w kształcie kuli o masie 125 kg. Samobalansująca sfera może ścigać przestępców z prędkością do 35 km/h zarówno na lądzie, jak i w wodzie.

Platforma bazowa Rotunbot RT-G była rozwijana przez wiele lat, a jej komercjalizacją zajęła się firma Logon Technology. Przedsiębiorstwo twierdzi, że robot porusza się dość cicho, wykorzystując żyroskopową samostabilizację, aby utrzymać duży obszar styku z podłożem.

System bazuje na czujnikach, w tym GPS i ultradźwiękowych, a także wielu kamerach, dzięki czemu może widzieć otoczenie wokół siebie, unikając wpadania na ludzi i inne przeszkody oraz śledząc zagrożenia i cele.

Konstrukcja jest wystarczająco wytrzymała, aby znieść uderzenie, dzięki czemu może spadać z krawędzi sięgających wysokości kolan lub staczać się po schodach. Bez problemu radzi sobie z błotem, błotem pośniegowym i łagodnymi warunkami terenowymi, a także jest wodoodporna i w pełni wyporna.

Obecnie robot jest testowany przez patrole policyjne w Wenzhou, w prowincji Zhejiang na południowo-wschodnim wybrzeżu Chin. Na potrzeby policji został ulepszony o kilka dedykowanych przystawek do walki z przestępczością: gaz łzawiący, bomby dymne, klaksony, akustyczne rozpraszacze tłumu oraz wyrzutnie sieci. Rotunbot RT-G to pierwszy bot policyjny, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o pościgach.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
newatlas
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :