Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-02-05   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-05
SIEMENS chroni pompy przed suchobiegiem
fot. pexels
fot. pexels

SIEMENS opracował technologię, która zapobiega występowaniu suchobiegów pomp wirowych w strefach zagrożonych wybuchem. Wymaga ona zastosowania małej ilości sprzętu, a przy tym zapewnia wczesne wykrywanie usterek i pozwala uniknąć uszkodzenia kosztownych instalacji.

Jeżeli pompa pracuje na sucho w obszarze zagrożonym wybuchem, może to prowadzić do wystąpienia potencjalnie niebezpiecznych warunków ze względu iskrzenie w obecności mieszanin powietrza i gazów.

Nowy system opracowany przez niemiecką spółkę wykrywa zmniejszenie natężenia prądu w wyniku ograniczonego zapotrzebowania na energię dzięki specjalnie opracowanym modułom przetwornikowym wyzwalającym proces zatrzymania maszyny. Takie podejście eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych urządzeń monitorujących, takich jak czujniki poziomu. Nowa technologia oparta jest na Simocode Pro - systemie przeznaczonym do zarządzania silnikami, który może zostać zintegrowany, np. z Simatic PCS 7.

SIEMENS przetestował metodę działania i praktyczne zastosowanie nowej technologii w projekcie badawczym realizowanym we współpracy z Physikalisch-Technische Bundesanstalt (Niemieckim Instytutem Metrologii). Dzięki temu została ona certyfikowana jako urządzenie monitorujące źródło zapłonu odpowiadające systemowi zabezpieczenia przed zapłonem typu b1 zgodnie z Atex i IEC Ex.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »