Wykorzystując moduł telemetryczny iMod, kotłownia staje się w pełni bezobsługowa – wszelkie procesy wykonywane są automatycznie, według wcześniej założonych kryteriów logicznych...
Kotłownia jest to pomieszczenie, a w zasadzie cała instalacja, w której znajduje się między innymi kocioł parowy lub grzewczy. Przy pomocy kotła powstaje energia termiczna w postaci gorącej wody. Woda ta jest wykorzystywana jako czynnik służący do ogrzewania pomieszczeń (instalacja centralnego ogrzewania) oraz jako ciepła woda użytkowa płynąca do kranów. Kotłownie zasilane są paliwem stałym takim jak węgiel, lub drewno oraz paliwem ciekłym takim jak gaz płynny lub olej opałowy.
Sterowanie pracą kotłowni
Wykorzystując moduł telemetryczny iMod, kotłownia staje się w pełni bezobsługowa – wszelkie procesy wykonywane są automatycznie, według wcześniej założonych kryteriów logicznych. Wykorzystując prostą aplikację PLC, urządzenie będzie dostosowywać ilość ciepła wytwarzanego w kotle do zapotrzebowania na nie, zapewniając jak największą sprawność. Sterowanie nastawami może odbywać się poprzez wcześniej zdefiniowaną przez użytkownika regulację z wykorzystaniem programu czasowego lub w zależności od zmian temperatury zewnętrznej. Pozwala to na zredukowanie kosztów ogrzewania oraz zoptymalizowanie parametrów pracy kotłowni w zależności od warunków pogodowych panujących na zewnątrz.
Urządzenie iMod może sterować i dostosowywać do optymalnej pracy kotłowni parametry pracy poszczególnych urządzeń wchodzących w skład całej instalacji kotłowni jak:
- automatyczne dozowanie paliwa,
- sterowanie regulatorem kotła, który dostosowuje wydajność kotła do rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło,
- sterowanie uchyłem klapy dostępu powietrza do kotła,
- sterowanie układem wentylacyjnym w pomieszczeniu,
- sterowanie układem pomp obiegowych,
- sterowanie poszczególnymi elektrozaworami.
Monitorowanie parametrów pracy kotłowni
Monitorowanie procesów zachodzących w kotłowni
Dodatkowo użytkownik zyskuje możliwość kontroli parametrów pracy kotłowni oraz sterowania urządzeniami we własnym zakresie – zdalnie poprzez przeglądarkę internetową lub miejscowo z wykorzystaniem panelów HMI – w przypadku wystąpienia takiej potrzeby. W tym celu wykorzystywane są zewnętrzne moduły M-7000 pozwalające podłączyć praktycznie niezliczoną ilość czujników i sensorów różnego rodzaju. Moduł telemetryczny iMod stale zbiera informacje z czujników oraz analizując zebrane informacje, jest w stanie zoptymalizować parametry pracy kotłowni. Użytkownik jest w stanie na bieżąco uzyskać dostęp do takich zasobów instalacji kotłowni jak:
- czujnik zadymienia pomieszczenia,
- czujnik temperatury wody,
- czujnik stężenia gazu w powietrzu,
- czujnik emisji szkodliwych związków do atmosfery,
- czujnik ciśnienia kotła,
- czujnik poziomu wody w zbiorniku buforowym (jeśli występuje w instalacji),
- sprawność kotła,
- efektywność energetyczna.
Platforma iMod wykorzystana w instalacji kotłowni staje się najistotniejszym elementem układu automatyki. Znajduje zastosowanie zarówno jako moduł pomiarowy, monitorujący, alarmowy oraz sterowniczy. Niewątpliwą zaletą urządzenia które ma pracować nieprzerwanie jest również szeroki zakres temperaturowy pracy - od -40C do +70C.
Czytaj cały artykuł: http://www.a2s.pl/monitorowanie-kotlowni-a-2302.html
Zobacz urządzenia z serii iMod: http://www.a2s.pl/platforma-seria-imod-nowosc-c-834_1933_107_1984.html
- Dodał:
- TECHBASE
Czytaj także
-
Automatyczna regulacja temperatury w obiegach chłodzących
W takich przypadkach doskonałym rozwiązaniem okazuje się zawór termostatyczny umieszczony na obiegu chłodzącym, którego stopień otwarcia zmienia...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...