
Siemens otworzył pierwszą część swojego Centrum Technologicznego Siemens (STC) pod Monachium, w które inwestuje ponad 100 milionów euro. Centrum będzie największym światowym centrum badawczym firmy, skupiającym wszystkie korporacyjne działania badawcze w Niemczech. W pierwszej fazie nad technologiami przyszłości będzie pracować około 450 osób.
Planuje się otwarcie drugiego kompleksu budynków w Monachium. STC stanie się wówczas największym z około 12 ośrodków badawczych firmy Siemens na całym świecie.
Kompleks jest częścią kampusu badawczego Garching zlokalizowanego obok Politechniki Monachium (TUM), która jest jednym z największych europejskich ośrodków nauki, badań i edukacji. Pracuje tam około 28 000 osób, m.in. dla SAP i Instytutu Maxa Plancka. W pierwszej fazie projektu 150 naukowców z TUM będzie współpracować z badaczami firmy Siemens w obszarach, takich jak analiza danych i sztuczna inteligencja, koncentrując się, m.in. na wykrywaniu awarii w produkcji na wczesnym etapie, umożliwianiu komunikacji w języku naturalnym między ludźmi a maszynami oraz uproszczeniu programowania.
- Nikt nie jest w stanie w pojedynkę sprostać obecnym wyzwaniom - powiedział Peter Körte, dyrektor ds. technologii i dyrektor ds. strategii firmy Siemens - Musimy przyspieszyć współpracę z naszymi klientami i partnerami już na wczesnych etapach rozwoju. Centrum Technologiczne Siemensa zlokalizowane na tym samym kampusie co TUM skorzysta z doskonałego otoczenia i wzmocni globalną rolę Niemiec w nowatorskich badaniach.
STC to jeden z 16 ekosystemów badań i innowacji firmy Siemens na całym świecie, w którym eksperci prowadzą wspólne badania z uniwersytetami, instytutami badawczymi, akademickimi start-upami, inkubatorami technologicznymi i klientami, pokazując w jaki sposób można stawić czoła wyzwaniom, łącząc siły i przyspieszając innowacje.
W ubiegłym roku budżet firmy Siemens na badania i rozwój wzrósł o około 600 milionów euro do poziomu około 6,2 miliardów euro.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- drivesncontrols

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Efento - polski pionier Internetu Rzeczy
Krakowski start-up Efento wraz z 8 firmami z całej Europy, został wybrany przez hub:raum - inkubator Deutsche Telekom - do udziału w pilotażowym...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-