Powrót do listy wiadomości Dodano: 2022-07-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-07-25
Soki wprost od robota
fot. pixabay
fot. pixabay

Startup o nazwie ROBOJuice zapowiedział pierwszy na świecie zrobotyzowany kiosk, który będzie przygotowywać i podawać koktajle oraz acai bowl w mniej niż 60 sekund.

Nik Sakhno, założyciel ROBOJuice powiedział, że firma rozpoczęła działalność, ponieważ branża hotelarska nadal inwestuje w automatyzację i nadszedł dobry czas, aby wprowadzić maszynę tego typu na rynek.

Dzięki ponaddziesięcioletniemu doświadczeniu w branży automatyzacji żywności Sakhno wraz z zespołem inżynierów ekspertów stworzył ROBOjuice, aby pomóc restauracjom szybkiej obsługi zwiększyć produktywność. Rozwiązanie jest dziesięciokrotnie tańsze we wdrożeniu i dwa razy bardziej rentowne w porównaniu z tradycyjnymi pracochłonnymi restauracjami typu fast-casual.

Zaawansowana technologia stojąca za ROBOjuice obejmuje robota antropomorficznego, który wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do rozpoznawania składników, przepisów i technik przygotowywania, a wszystko to przy ciągłej adaptacji, która ma zapewnić mu bezbłędną pracę.

Pierwszy na świecie kiosk jest obecnie testowany w centrum handlowym Metreon Mall w San Francisco. Jego bardziej zaawansowane wersje mają zostać wdrożone do 2023 roku.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
roboticsandautomationnews
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także