Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-05-19   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-05-19
Spot hamuje owczy pęd
fot. pixabay
fot. pixabay

Aby udowodnić, jak użyteczny może być Spot - czworonożny robot spod skrzydeł Boston Dynamics - nowozelandzka firma zajmująca się robotyką, Rocos udostępniła film, w którym maszyna wypasa owce na trawiastych pastwiskach Nowej Zelandii. Przedsiębiorstwo ma nadzieję, że w ramach ogłoszonego partnerstwa z Boston Dynamics uda się wdrożyć tego typu aplikacje w wielu gospodarstwach.

Rocos twierdzi, że oprócz wypasania owiec roboty tego typu mogą także zbierać plony, sprawdzać ich jakość lub tworzyć mapy pastwisk w czasie rzeczywistym. Rocos ma nadzieję wykorzystać swoją technologię do zdalnego projektowania i edycji zadań oraz zbierania danych z czujników. Dzięki wysiłkom jego inżynierów możliwa będzie hodowla owiec w Nowej Zelandii z dowolnego miejsca na świecie.

Spot stale uczy się nowych umiejętności. Ostatnio zespół z Boston Dynamics wyszkolił czworonożnego robota tak, aby pomagał w segregacji pacjentów z objawami COVID-19. Policja w Massachusetts podobno testuje z kolei robota jako mobilne urządzenie do zdalnego monitoringu.


(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
engadget
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :