Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-09-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-09-13
Spot trafia do Europy
fot. pixabay
fot. pixabay

Firma Boston Dynamics ogłosiła, że wprowadza robota Spot na kilka nowych rynków. Zainteresowane przedsiębiorstwa z obszaru Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Kanady mogą ustawiać się w kolejce po czworonożną konstrukcje mobilną.

Spot to pierwszy dostępny komercyjnie produkt Boston Dynamics oparty na ćwierćwieczu przesuwania granic robotyki we współpracy, m.in. z DARPA. Pandemia COVID-19 położyła większy nacisk na sektor, w ramach którego firmy szukają nowych sposobów na wzrost automatyzacji, aby móc utrzymać się na powierzchni rynku, jednocześnie zmniejszając ryzyko wewnętrznej transmisji wirusa. Firma Boston Dynamics wykorzystała tę okazję, aby wdrożyć Spota w szeregu nowych aplikacji, w tym w szpitalnych teleoperacjach.

Boston Dynamics zwraca uwagę na szereg partnerów zewnętrznych, którzy pomagają przedsiębiorstwu ulepszać funkcjonalności robota. Są to, m.in. Cognite, Energy Robotics, Clearpath Robotics oraz Reply. Spółka zapowiada, że dostęp do Spota zyskają niebawem również innr rynki w ramach przedsięwzięcia Early Adopter Program.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
techcrunch
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :