Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2010-09-14 | Ostatnia aktualizacja: 2010-09-14
System identyfikujący twarz w czasie rzeczywistym

System identyfikujący twarz w czasie rzeczywistym
System może znaleźć zastosowanie zarówno w aplikacjach związanych z wykrywaniem obecności osób podejrzanych, ale może również posłużyć do potwierdzania tożsamości gości wchodzących do budynku.
„Kwestią z którą rozpoznawanie twarzy boryka się od lat jest problem zmiennego oświetlenia obiektu.” – stwierdził Stewart Hefferman, CEO OmniPerception. „Nasze systemy działają w bliskiej podczerwieni, a nie w zakresie światła widzialnego.” – dodał.
„Dzięki temu z powodzeniem wykorzystujemy własne źródło światła i nie obchodzi nas czy system działa wewnątrz, na zewnątrz, o zachodzie słońca czy jakkolwiek – radzimy sobie z tym.” – dodał Hefferman.
Kamery OmniPerception emitują światło w zakresie bliskiej podczerwieni, które jest niewidzialne dla ludzkiego oka, a następnie wykorzystują odbite fale do określenia cech obiektu. Gdy badana twarz pasuje do którejś znajdującej się w bazie, system natychmiast alarmuje operatora.
System nie wymaga stałego nadzoru człowieka i nie stanowi alternatywy dla kamer przemysłowych.
Hefferman podkreśla, że technologia ta powstała jako narzędzie do alarmowania służb bezpieczeństwa albo policji o możliwej obecności określonej osoby, a nie po to, by niezbicie wskazywać czas i miejsce czyjejś obecności.
„Możemy nie rozpoznać kogoś ze stuprocentową pewnością i dlatego zawsze powiadamiamy kogoś inteligentniejszego, czyli człowieka. Na tej podstawie dobieramy też potencjalne zastosowania systemu.” – dodał Hefferman.
Firma posługuje się kamerami na podczerwień już od sześciu miesięcy, ale ostatnio dodała do nich algorytmy umożliwiające CheckPoint.S identyfikować podejrzanych natychmiast.
Powstawał przez 18 miesięcy, częściowo we współpracy z BAE Systems, które pomogło zapewnić systemowi większą tolerancję podczas skanowania twarzy na przykład gdy te się poruszają.
Hefferman wskazuje, że zaletą tego systemu jest, w odróżnieniu od kamer przemysłowych, jego nie ingerowanie w prywatność monitorowanych.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- The Engineer

Komentarze (0)
Czytaj także
-
ABC systemów wizyjnych – część 2 - Komponenty przemysłowych systemów wizyjnych
Oświetlenie : jeżeli obiekt świeci samoistnie lub jest oświetlony przez niezależne, stabilne źródło światła – dodatkowy oświetlacz może być...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-