Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2009-09-18 | Ostatnia aktualizacja: 2009-09-18
Systemy RFID usprawniają działanie magazynów

Systemy RFID usprawniają działanie magazynów
„Projekt ten był częścią większych badań mających na celu pokazanie wartości znakowania na co dzień pojedynczych przedmiotów etykietami RFID w środowisku sprzedaży detalicznej.” – stwierdził Bill Hardgrave, dyrektor centrum badań w College of Business im Sama M. Waltona. „Wyniki te mogą pomóc zdecydować Irmom, czy i jak inwestować w implementacje RFID.” – dodał.
Badania przeprowadzone zostały w dwóch sklepach Bloomingdale, wyposażonych w zautomatyzowane systemy RFID, oraz jednym kontrolnym, stosującym firmowy system zarządzania magazynem. Trwający 13 tygodni projekt skupiony był na dwóch działach: dżinsów męskich, oraz żeńskich. W celu porównania informacji, trzy razy w tygodniu pracownicy wyposażeni zarówno w czytniki RFID, jak i kodów kreskowych kontrolowali stan magazynu. Przez pozostałe osiem tygodni, kontrola przeprowadzana była dwa razy w tygodniu.
Tak uzyskane informacje bazowe wykorzystane były do porównania ze wskazaniami firmowego systemu zarządzania magazynami Bloomingdale. Przez ostatnie osiem tygodni naukowcy porównywali wskazania zautomatyzowanego systemu RFID z danymi uzyskanymi poprzez fizyczne kontrolowanie magazynów i tymi pochodzącymi z systemu zarządzania magazynem. Dzięki tym informacjom, naukowcy zgromadzili dane dotyczące precyzji działania zarządzania magazynem.
Porównując przez 13 tygodni wyniki prowadzonych na bieżąco w magazynach kontroli z systemem zarządzania magazynem Bloomingdale, naukowcy odkryli, że precyzja w przypadku systemu RFID spadła o 3,13 procenta w sklepie testowym i 4,24 procenta w sklepie kontrolnym. Innymi słowy, oba systemy straciły przez te 13 tygodni na precyzji.
Aby zrozumieć potencjalne efekty działania systemu RFID, naukowcy zasymulowali system zarządzania magazynem Bloomingdale tak, by pomóc odtworzyć zmiany dokonane dzięki systemowi RFID. Innymi słowy, dane dotyczące magazynu pozyskane dzięki RFID zostały wykorzystane do uaktualnienia zasymulowanego systemu Bloomingdale. Symulacja ta pokazała, że ogólna dokładność poprawiła się o 27 procent. W szczególności, niedobory w stosunku do wskazań systemu towaru zmniejszyły się o 21 procent, a nadmiary o 6 procent.
Naukowcy zbadali również jak długo zajmuje policzenie towaru w magazynie z użyciem czytników RFID, a jak długo z użyciem czytników kodów kreskowych. Wykorzystując RFID, przeskanowanie magazynu z 10 tysiącami przedmiotów zajęło dwie godziny. Natomiast skanowanie z wykorzystaniem kodów kreskowych zajęło 53 godziny.
Na potrzeby badań naukowcy wykorzystali pasywne etykiety drugiej generacji działające na ultra wysokich częstotliwościach.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Physorg

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Rodzaje czytników RFID. Który wybrać i dlaczego?
Technologia RFID znajduje powszechne zastosowanie w branży przemysłowej. Błyskawiczny odczyt wielu tagów pozwala zautomatyzować liczne procesy...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-